• Посилання скопійовано

Облік повернутих працівнику сум по виконавчому провадженню

Після уточнення у представника юстиції сплачених сум по виконавчому провадженню, частина суми, що була раніше сплачена працівником підприємства, була повернута на поточний рахунок підприємства та перерахована працівнику під час виплати зарплати. Як правильно відобразити ці операції в бухобліку?

Згідно з ч. 1 ст. 42 Закону №1404 кошти виконавчого провадження складаються з виконавчого збору, стягнутого з боржника в порядку, встановленому ст. 27 цього Закону, або основної винагороди приватного виконавця, авансового внеску стягувача, стягнутих з боржника коштів на витрати виконавчого провадження.

Із запитання зрозуміло, що після звірки з представником Юстиції сплачених сум працівником  по виконавчому провадженню, останнім було повернуто сплату за виконавчим провадженням на поточний рахунок підприємства, яка в подальшому була перерахована працівнику під час виплати зарплати.

Повернута сума по виконавчому провадженню, яка буде перерахована працівнику, не підлягає оподаткуванню ПДФО та ВЗ, оскільки така сума не є доходом працівника та те, що із самої суми утриманих аліментів із зарплати вони не утримуються згідно з пп. 165.1.4 ПКУ. Також на цю суму не нараховується ЄСВ, оскільки вона не передбачена затвердженим переліком Порядку № 1170. Відповідно не підлягає відображенню в Додатку 1 та Додатку 4ДФ об'єднаної звітності.

В обліку таке повернення та виплату підприємство має відобразити наступним чином (див. таблицю):

Таблиця

Облік повернутих працівнику сум по виконавчому провадженню та їх виплата

№з/п

Зміст операції

Кореспонденція рахунків

Сума

Дт

Кт

1.

Повернуто на поточний рахунок підприємства зайво сплачену суму по виконавчому провадженню

311

685

100,00

2.

Перераховано кошти працівнику під час виплати зарплати

685

661

100,00

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Бухгалтерський облік гарантійного та реєстраційного внеску
    Підприємство приймає участь в декількох аукціонах щодо оренди та придбання нерухомості державної та комунальної власності. Як відобразити в обліку сплату реєстраційного та гарантійного внеску?
    26.04.20246
  • Металеві вироби передано на доробку: як відобразити в обліку?
    Підприємство передало 21 т чорної труби сторонній організації для оцинкування. Виконавець надав акт виконаних робіт та накладну на повернення труби в кількості 21,8 т. Як відобразити цю операцію в обліку?
    25.04.2024171
  • Чи переводити МНМА до ОЗ, якщо після поліпшення вартість складає 40 000 грн?
    Підприємство мало на балансі об’єкт МНМА вартістю 10 000 грн, нарахувало амортизацію за методом 100%. За обліковою політикою вартісна ознака МНМА - 20 000 грн. Проведено поліпшення цього об’єкта, первісна вартість стала 40 000 грн. Чи потрібно переводити до складу ОЗ? Що з амортизацією? Як відображати в податковому обліку податку на прибуток (є різниці)?
    25.04.2024210
  • Зробили фізособі передплату за оренду приміщення, а потім договір розірвали: які наслідки?
    ТОВ на загальній системі оподаткування уклало договір оренди нежитлових приміщень з фізособою. За умовами договору передплата складає 100000 грн. ТОВ сплачує фізособі 80500 грн, одночасно сплачує ПДФО 18000 грн та ВЗ 1500 грн. Передачі приміщення в оренду не відбулося, фізособа розірвала договір. Фізособа має повернути повну суму – 100000 грн чи лише те, що вона отримала – 80500? Як повернути зайво сплачені ПДФО та ВЗ? Чи можливо їх зарахувати в рахунок наступних платежів? Як відкоригувати ці доходи в додатку 4ДФ?
    24.04.202426
  • Як перевести в бухобліку товари до основних засобів?
    ТОВ, платник податку на прибуток і ПДВ, імпортувало товари (навантажувачі), призначені для подальшого продажу, оприбуткувавши на субрахунку 281. Згодом вирішено доукомплектувати їх, зарахувати до складу ОЗ і надавати в оренду. Як перевести із товарів до ОЗ? Які особливості оформлення, обліку та оподаткування?
    24.04.202450