• Посилання скопійовано

Облік повернутих працівнику сум по виконавчому провадженню

Після уточнення у представника юстиції сплачених сум по виконавчому провадженню, частина суми, що була раніше сплачена працівником підприємства, була повернута на поточний рахунок підприємства та перерахована працівнику під час виплати зарплати. Як правильно відобразити ці операції в бухобліку?

Згідно з ч. 1 ст. 42 Закону №1404 кошти виконавчого провадження складаються з виконавчого збору, стягнутого з боржника в порядку, встановленому ст. 27 цього Закону, або основної винагороди приватного виконавця, авансового внеску стягувача, стягнутих з боржника коштів на витрати виконавчого провадження.

Із запитання зрозуміло, що після звірки з представником Юстиції сплачених сум працівником  по виконавчому провадженню, останнім було повернуто сплату за виконавчим провадженням на поточний рахунок підприємства, яка в подальшому була перерахована працівнику під час виплати зарплати.

Повернута сума по виконавчому провадженню, яка буде перерахована працівнику, не підлягає оподаткуванню ПДФО та ВЗ, оскільки така сума не є доходом працівника та те, що із самої суми утриманих аліментів із зарплати вони не утримуються згідно з пп. 165.1.4 ПКУ. Також на цю суму не нараховується ЄСВ, оскільки вона не передбачена затвердженим переліком Порядку №1170. Відповідно не підлягає відображенню в Додатку 1 та Додатку 4ДФ об'єднаної звітності.

В обліку таке повернення та виплату підприємство має відобразити наступним чином (див. таблицю):

Таблиця

Облік повернутих працівнику сум по виконавчому провадженню та їх виплата

№з/п

Зміст операції

Кореспонденція рахунків

Сума

Дт

Кт

1.

Повернуто на поточний рахунок підприємства зайво сплачену суму по виконавчому провадженню

311

685

100,00

2.

Перераховано кошти працівнику під час виплати зарплати

685

661

100,00

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Неповернуті аванси за ліцензійними договорами: як облікувати?
    Консультація розглядає порядок відображення в бухгалтерському та податковому обліках підприємства невикористаних та неповернутих авансів, сплачених іноземним правовласникам за ліцензійними договорами на видання книжок. Пояснюється неможливість використання резерву сумнівних боргів для таких авансів, порядок списання їх на витрати (рахунок 949) та відсутність специфічних податкових різниць для даної операції
    17.04.202517
  • Надання приватною школою платного харчування учням: що в бухобліку?
    Приватна школа організовує харчування для учнів за принципом «шведського столу». Учні оплачують вартість харчування окремо. Як відобразити такі операції в бухгалтерському обліку?
    16.04.202524
  • На якому рахунку обліковувати кошти від продажу сертифікату на брокерському рахунку в депозитарію?
    ТОВ має на балансі інвестиційні сертифікати, кошти від продажу яких, спочатку зайшли на брокерський (транзитний) рахунок в депозитарії, а потім за розпорядженям ТОВ на основний р/р. На якому бухгалтерському рахунку потрібно обліковувати рух коштів за брокерським рахунком?
    16.04.202526
  • Інклюзивне авто для перевезення людей з інвалідністю: як облікувати?
    Благодійний фонд планує придбати інклюзивне авто для перевезення людей з інвалідністю. Чи може кошти на купівлю за запитом на цільове фінансування дати юрсоба? Як в бухобліку фонду відобразити отримання коштів, придбання авто і його використання? Якими документами підтверджувати, що витрати на використання авто – це не адміністративні витрати, які повинні бути в межах 20%?
    14.04.202516
  • Чи можна залишок рахунку 23 врахувати у складі собівартості продукції?
    Дохід сільгосппідприємства за минулий рік перевищив 40 млн грн, тому воно з цього року перейшло на квартальний податковий період. Станом на 31.03.2025 р. на рахунку 23 зібралися витрати, що стосуються урожаю поточного року, при отриманні якого планується реалізація готової продукції. Разом з цим, у I кварталі 2025 року отримано дохід від реалізації продукції, виробленої у минулому році. Чи можна залишок рахунку 23 відобразити у складі собівартості реалізованої продукції у I кварталі 2025 року?
    10.04.2025806