• Посилання скопійовано

Облік нарахованого штрафу та ВЗ на реінвестицію дивідендів за перевіркою ДПС

Перевіркою ДПС нараховано військовий збір та штраф за 2015-2018 рр. при реінвестиції дивідендів. Як обліковувати в бухобліку ці нарахування?

Реінвестицією є господарські операції, що передбачають здійснення капітальних або фінансових інвестицій за рахунок прибутку, отриманого від інвестиційних операцій (пп. "в" пп. 14.1.81 ПКУ).

У разі реінвестиції дивідентів ПДФО не виникає, а от сплати військовового збіру не уникнути. Аналогічну думку податківці висловили у листі від 03.04.2019 р. №1409/ІПК/26-15-12-03-11.

Зазначимо, що для сплати військового збору при реінвестиції дивідендів не відбувається фактичного утримання з цієї суми військового збору. Цю суму учасники мають внести або на розрахунковий рахунок, або в касу підприємства. 

Донарахування військового збору за результатами перевірки в обліку здійснюватиметься так:

1. Дт 377 Кт 642 - відображено борг учасника за військовим збором;

2. Дт 311 (301) Кт 377 - учасник вніс суму військового збору на розрахунковий рахунок (в касу) підприємства;

3. Дт 642 Кт 311 - сплачено військовий збір до бюджету.

Нарахований штраф слід відобразити на рахунку 948 "Визнані штрафи, пеня, неустойка" у кореспонденції з субрахунком 642.

Нарахування та перерахування штрафу до бюджету відображається в обліку так:

1. Дт 948 Кт 642 - нараховано штраф за несплату податку;

2. Дт 642 Кт 311 - перераховано штраф до бюджету;

3. Дт 791 Кт 948 - віднесення витрат у вигляді сплачених штрафів на фінансовий результат.

В даному випадку, сума штрафних санкцій, нарахована за наслідками перевірок органів ДФС, визнаються витратами згідно з правилами бухгалтерського обліку при визначенні фінансового результату до оподаткування. При цьому на суму таких штрафних санкцій різниця для збільшення фінансового результату до оподаткування не виникає.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Як вести облік води, добутої із власної свердловини?
    Підприємство має власну свердловину на воду, яку використовує для виробництва бетонних сумішей. Як обліковувати видобуту воду та її використання у виробництві? Зокрема, чи можна її обліковувати на 201 рахунку (разом з іншою сировиною), чи обов'язково використовувати 23 рахунок (допоміжне виробництво)? Якими внутрішніми документами краще оформити сам видобуток води та передачу її у виробництво?
    10.07.202532
  • Розроблено програмний код: до якої групи НМА віднести?
    Стороння організація розробила підприємству програмний код вартістю 192 000 грн. До якої групи НМА віднести і які строки використання?
    09.07.202526
  • Допомога від Mercy Corps для ФОП-ВПО: оподаткування та облік
    Чи включається до доходу та чи оподатковується цільова благодійна допомога, отримана ФОП-"єдиноподатником" ІІ групи (який є ВПО) на свій підприємницький рахунок від іноземної неурядової організації "Mercy Corps", яка відобразила цю виплату в звітності з ознакою доходу "190"?
    07.07.202511
  • Облік безоплатно отриманого акційного товару
    Підприємство в рамках акції отримало від постачальника товар з нульовою вартістю для подальшого продажу. Як коректно оприбуткувати такий безоплатно отриманий товар у бухгалтерському обліку? Як відобразити в бухобліку його подальшу реалізацію?
    03.07.202520
  • Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    На територію України були ввезені інструменти від постачальника-нерезидента в режимі тимчасового ввезення на 3 місяці та сплачено 12% при розмитненні. На сьогодні переведено інструменти з режиму тимчасового ввезення в режим імпорту. При імпорті сплатили суму ПДВ за вирахуванням %, які було сплачено в режимі тимчасового ввезення та проценти за користування податковою пільгою (код митних платежів 057 ). Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    01.07.202534