• Посилання скопійовано

Облік та відображення у формі №1ДФ одноразової допомоги

Отримано одноразову допомогу згідно з Законом №1071 та Постановою КМУ №1231. Як її правильно провести в обліку і відобразити у формі №1ДФ? Чи зобов’язане підприємство за рахунок власних коштів провести оплату за час простою, крім одноразової матеріальної допомоги?

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу ПДФО не включаються доходи у вигляді одноразової державної допомоги, які виплачуються (надаються) роботодавцем (пп. 165.1.1 ПКУ) та звільняється від оподаткування військовим збором з цієї допомоги (абз. 1.пп. 1.7 п. 16-1 підрозділ 10 розділ ХХ ПКУ). 

У формі №1ДФ така допомога, хоча вона і не оподатковується, зазначається в обох розділах за ознакою доходу 128 «Соціальні виплати з відповідних бюджетів».

Тобто, отриману від Фонду суму допомоги, роботодавець  відображає у графаз 3а та 3 форми №1ДФ за ознакою доходу «128» у тому кварталі, в якому місяць отримання та виплати допомоги працівникам  припадає саме на такий квартал.

Щодо ЄСВ, то згідно з п. 3.2 розділу ІІІ Інструкції №5 така допомога прирівнюється до допомоги по частковому безробіттю та відноситься до інших виплат, що не належать до фонду оплати праці.

Тобто, сума допомоги по частковому безробіттю, яка перераховується роботодавцям–підприємствам Фондом на випадок безробіття для виплати застрахованим особам, не включається до бази нарахування ЄСВ, відповідно у Звіті з ЄСВ не відображається.

Виплата допомоги відображається в бухобліку на підставі первинного документу про виплату, проведенням: Дт 663 Кт 311. Нарахування відображається проведенням:  Дт 378 Кт 663 (а по факту надходження коштів – Дт 311 Кт 378).

Закон №1071 передбачає надання одноразової матеріальної допомоги підприємствам для виплат найманим працівникам, щоб не скорочувати їх під час дії карантину. Ця норма стосується підприємств, які (на час набуття чинності законом) вимушено скоротили або можуть скоротити тривалість робочого часу працівників, у тому числі через простій після впровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби

Тому, якщо керівником підприємства прийнято рішення про впровадження простою та видано відповідний наказ, з яким ознайомлено під підпис ту частину працівників, яких стосується простій, то відповідно до ст. 113 КЗпП роботодавець оплачує не нижче 2/3 тарифної ставки (окладу) установленої працівнику.

А якщо керівником підприємства прийнято рішення, наприклад, про ведення діяльності в режимі неповного робочого часу або якщо деякі працівники перебувають у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину чи у щорічній оплачувальній відусці, то і оплата працівників буде проводитися відповідно до прийнятого рішення, поданих заяв та умов праці.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік та ПДВ при передачі матеріалів для маскувальних сіток
    ТОВ - платник податку на прибуток за листом – проханням від ОТГ планує надати безкоштовно матеріали для виготовлення маскувальних сіток. Частину матеріалів куплено у ФОПа без ПДВ, частина з ПДВ. Як документально оформити передачу матеріалів? Чи потрібно нараховувати компенсуюче ПДВ?
    Сьогодні 09:114
  • Облік витрат благодійного фонду за відсутності цільових надходжень
    Благодійний фонд отримав послуги з електроенергії у грудні з актом виконаних робіт, які було віднесено до витрат (Дт 949 Кт 685) з одночасним проведенням (Дт 48 Кт 718). Оплата за послуги не здійснювалася, що призвело до кредиторської заборгованості. Після закриття місяця виникло дебетове сальдо за рахунком 48 через відсутність цільових надходжень. Які госпоперації потрібно було провести у випадку, коли витрати понесені в одному році, а кошти від благодійників для їх оплати не надходили?
    01.04.202544
  • Чи може підприємець-"загальносистемник" використати експертну оцінку для нарахування амортизації ОЗ?
    Підприємець-платник ЄП перейшов на загальну систему оподаткування. Документи на основні засоби (вантажні автомобілі), які безпосередньо використовуються у госпдіяльності, не збереглися. Чи правомірно використовувати оціночну вартість незалежного експерта для нарахування амортизації?
    01.04.202524
  • Облік придбання державного підприємства на аукціоні
    ТОВ на загальній системі придбало держпідприємство через аукціон з умовою погашення всіх боргів ДП. Підприємство отримало майно та зобов'язання ДП за передавальними актами з балансовими сумами. Як ТОВ має відобразити в бухобліку отримані активи та зобов'язання ДП? Яку кореспонденцію рахунків слід застосувати при оприбуткуванні майна та зобов'язань? Як відобразити в обліку погашення частини боргів, що вже сплачені, та непогашені зобов'язання?
    31.03.202517
  • Прискорена амортизація автомобіля, отриманого у фінлізинг
    Підприємство, платник податку на прибуток, що коригує фінрезультат до оподаткування на податкові різниці з розділу ІІІ ПКУ, отримало у фінансовий лізинг на 5 років автомобіль (за програмою кредитування 5-7-9). Чи можна застосувати до такого автомобіля прискорену амортизацію, як в податковому обліку, так і в бухгалтерському (2 роки)?
    31.03.202596