Про те, що витрати можна визнавати навіть тоді, коли первинні документи від постачальників товарів, робіт, послуг затримуються, ми писали тут.
На думку автора, такий підхід можна застосовувати лише тоді, коли є абсолютна впевненість в тому, що первинний документ буде складено саме у тому звітному періоді або за той звітний період, у якому фактично були отримані товари, роботи, послуги.
В даному випадку акт на послуги введення в експлуатацію та навчання персоналу буде складено лише після закінчення процесу відвантаження всього обсягу товару покупцю, тобто щоквартально первинні документи складатись не будуть. Тому в даному випадку ми вбачаємо лише варіант визнання витрат на дату складання первинного документа – акта.
Облік витрат на оплату послуг нерезидента залежить від того, яке рішення прийняло підприємство:
- або включити ці витрати в собівартість реалізованого товару;
- або списати до складу витрат на збут: Дт 93 Кт 632.
На думку автора, другий варіант більш прийнятний, оскільки послуги відносяться до всіх товарів, реалізованих у декількох звітних періодах. Разом з цим, через те, що загальний акт буде складено лише після закінчення постачань, ці витрати потраплять у той звітний період, у якому буде складено акт.
Також звертаємо увагу на коригування фінрезультату, передбачене пп. 140.5.4 ПКУ – у разі, якщо це придбання товару підпадає під цю норму, потрібно буде здійснити коригування. Ми писали про це тут та тут.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити