• Посилання скопійовано

Облік передплати на електронний журнал

Підприємство (річний платник податку на прибуток) передплатило електронний журнал на наступний рік та нарахувало в кінці року витрати майбутніх періодів на всю суму. В який період включати акт на передплату, датований січнем та як списувати витрати майбутніх періодів? В якому розмірі зазначати дохід у ф. №1ДФ, якщо оплата була здійснена ФОПу?

1. Визначення витрат майбутніх періодів.

Витрати майбутніх періодів – це відстрочені у часі визнання витрати. Вони виникають в одному звітному періоді, але пов’язані у часі з іншим звітним періодом або доходом, який буде отриманий в такому періоді. Як правило, витрати майбутніх періодів виникають у результаті попередньої оплати за роботи чи послуги.

Чому необхідно визнавати витрати майбутніх періодів, пояснює ст. 4 Закону "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 № 996. За принципом нарахування, визначеним цим законом, витрати попадають в облік витрат майбутніх періодів в момент їх виникнення без прив’язки до їх оплати грошовими коштами.

Найпоширенішою помилкою є віднесення одразу всієї суми на витрати (якщо передплачено періодику більш ніж на один місяць). Така операція призводить до викривлення обліку шляхом завищення витрат та заниження фінрезультату до оподаткування.

Потрібно вартість передплати віднести на рахунок 39 та рівномірно списувати її на витрати протягом строку передплати. Залежно від призначення періодики витрати списуються на відповідні рахунки: Дт 23, 91, 92, 93, 94 Кт 39.

 

2. Відображення витрат майбутніх періодів в бухобліку.

Розглянемо облік витрат майбутніх періодів на прикладі. Підприємство у грудні 2019 р. передплатило  електронний журнал на 2020 р. для потреб бухгалтерії. Вартість передплати — 1 200 грн (без ПДВ), тобто 100 грн/міс.

з/п

 

Зміст господарської операції

Дебет

Кредит

Сума, грн

1

Здійснено передплату видання на 2020 р.

(100 грн/міс. × 12 міс.)

371

311

1200,00

2

Віднесено вартість передплати до витрат майбутніх періодів

 

39

631

1200,00

3

Проведено залік заборгованості

631

371

1200,00

4

Щомісячне віднесення на витрати вартості журналу

(100 грн щомісяця протягом 2020 р.)

92

39

100,00

 

3.  Відображення розрахунків з ФОП в звіті №1ДФ.

Розрахунки з постачальниками ФОП відображаються в звіті №1ДФ в тому періоді, коли вони відбулися. Наприклад, якщо оплата була здійснена в IV кварталі 2019 року, то оплата буде відображена в звіті за IV квартал 2019 року. Нарахована сума в такому разі — вартість товарів/робіт/послуг, які отримані за накладними або актами. Якщо акт надійшов в I кварталі 2020 року, покупець повинен показати нарахований дохід у графі 3а розділу I ф. №1ДФ за I квартал 2020 року, а в графі 5 зазначити ознаку доходу «157».

 

Висновки:

1. Витрати майбутніх періодів мають бути списані пропорційно та поступово протягом року на витрати періоду.

2. Якщо акт від постачальника ФОП наданий в іншому періоді, ніж була здійснена оплата, то нарахований дохід в обсязі акту відображається в звіті за ф. №1ДФ у тому періоді, яким датований акт.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Новікова Марія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Чи можна визнати податковий кредит з ПДВ у першому кварталі, а відповідні витрати в бухобліку – в четвертому?
    Щоб не показувати збитки у 1 кварталі 2024 р., акти виконаних робіт березня підприємтво перенесло на 39 рахунок. Податкові накладні за цими актами були відображені в декларації з ПДВ згідно з датою актів у березні 2024 р. Чи є ризик, що цей податковий кредит не визнають під час перевірки, якщо витрати будуть відображені у 4 кварталі 2024 р., або ці послуги не будуть відображені, як витрати, а списані на 44 рахунок (тобто за рахунок прибутку)?
    Сьогодні 14:117
  • ГО фінансує розробки, які проводить ТОВ: який бухоблік витрат та результатів такої співпраці?
    ТОВ уклало договір на виконання дослідно-конструкторських та технологічних робіт з громадською організацією (ГО). ГО передає ТОВ матеріали, інструменти та сплачує за розробку, при цьому результати роботи залишаються у виконавця. Виконавець згідно з проведеною розробкою зробив конструкторську документацію та отримав технічні умови (ТУ), які належать виконавцю. Як обліковувати ТМЦ (матеріали та інструменти) у ТОВ та результати виконаних робіт – конструкторську документацію, ТУ, дослідні моделі виробів?
    Сьогодні 13:223
  • Курсові різниці при отриманні та оплаті послуг Google
    Між ТОВ та компанією Google укладено договір з надання послуг (надання інтернет-платформи). ТОВ має корпоративну гривневу картку. Нарахування за послуги компанією Google проводяться щомісяця 1 числа у валюті USD. Списання коштів за послуги з корпоративної картки проводяться у гривні щомісяця до 5 числа. Наприклад: 01.01.2024 р. - нарахування за послуги компанією Google за січень 2024 р. – 84,29 USD, а 04.04.2024 р. – списання оплати за послуги за січень 2024 з корпоративної картки – 3245,17 грн. який бухоблік?
    Сьогодні 10:0716
  • Чи дисконтувати заборгованість, яка щорічно подовжується?
    Підприємство – резидент України отримало від нерезидента в 2019 році позику на один рік, яку потім щорічно подовжували, і яку планується повернути в 2024 році. Чи вважається заборгованість за такою позикою довгостроковою і чи слід її дисконтувати?
    06.05.202449
  • Оренда паркомісць для працівників: облік та податки
    Юрособа орендує паркомісця у юрособи для працівників біля орендованого офісу. Як це провести в обліку? Чи є право на податковий кредит? Чи потрібно утримувати із працівників податки ПДФО, ВЗ та нараховувати ЄСВ?
    06.05.202422