• Посилання скопійовано

Облік передплати на електронний журнал

Підприємство (річний платник податку на прибуток) передплатило електронний журнал на наступний рік та нарахувало в кінці року витрати майбутніх періодів на всю суму. В який період включати акт на передплату, датований січнем та як списувати витрати майбутніх періодів? В якому розмірі зазначати дохід у ф. №1ДФ, якщо оплата була здійснена ФОПу?

1. Визначення витрат майбутніх періодів.

Витрати майбутніх періодів – це відстрочені у часі визнання витрати. Вони виникають в одному звітному періоді, але пов’язані у часі з іншим звітним періодом або доходом, який буде отриманий в такому періоді. Як правило, витрати майбутніх періодів виникають у результаті попередньої оплати за роботи чи послуги.

Чому необхідно визнавати витрати майбутніх періодів, пояснює ст. 4 Закону "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 №996. За принципом нарахування, визначеним цим законом, витрати попадають в облік витрат майбутніх періодів в момент їх виникнення без прив’язки до їх оплати грошовими коштами.

Найпоширенішою помилкою є віднесення одразу всієї суми на витрати (якщо передплачено періодику більш ніж на один місяць). Така операція призводить до викривлення обліку шляхом завищення витрат та заниження фінрезультату до оподаткування.

Потрібно вартість передплати віднести на рахунок 39 та рівномірно списувати її на витрати протягом строку передплати. Залежно від призначення періодики витрати списуються на відповідні рахунки: Дт 23, 91, 92, 93, 94 Кт 39.

 

2. Відображення витрат майбутніх періодів в бухобліку.

Розглянемо облік витрат майбутніх періодів на прикладі. Підприємство у грудні 2019 р. передплатило  електронний журнал на 2020 р. для потреб бухгалтерії. Вартість передплати — 1 200 грн (без ПДВ), тобто 100 грн/міс.

з/п

 

Зміст господарської операції

Дебет

Кредит

Сума, грн

1

Здійснено передплату видання на 2020 р.

(100 грн/міс. × 12 міс.)

371

311

1200,00

2

Віднесено вартість передплати до витрат майбутніх періодів

 

39

631

1200,00

3

Проведено залік заборгованості

631

371

1200,00

4

Щомісячне віднесення на витрати вартості журналу

(100 грн щомісяця протягом 2020 р.)

92

39

100,00

 

3.  Відображення розрахунків з ФОП в звіті №1ДФ.

Розрахунки з постачальниками ФОП відображаються в звіті №1ДФ в тому періоді, коли вони відбулися. Наприклад, якщо оплата була здійснена в IV кварталі 2019 року, то оплата буде відображена в звіті за IV квартал 2019 року. Нарахована сума в такому разі — вартість товарів/робіт/послуг, які отримані за накладними або актами. Якщо акт надійшов в I кварталі 2020 року, покупець повинен показати нарахований дохід у графі 3а розділу I ф. №1ДФ за I квартал 2020 року, а в графі 5 зазначити ознаку доходу «157».

 

Висновки:

1. Витрати майбутніх періодів мають бути списані пропорційно та поступово протягом року на витрати періоду.

2. Якщо акт від постачальника ФОП наданий в іншому періоді, ніж була здійснена оплата, то нарахований дохід в обсязі акту відображається в звіті за ф. №1ДФ у тому періоді, яким датований акт.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Новікова Марія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік безоплатно отриманого акційного товару
    Підприємство в рамках акції отримало від постачальника товар з нульовою вартістю для подальшого продажу. Як коректно оприбуткувати такий безоплатно отриманий товар у бухгалтерському обліку? Як відобразити в бухобліку його подальшу реалізацію?
    03.07.202516
  • Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    На територію України були ввезені інструменти від постачальника-нерезидента в режимі тимчасового ввезення на 3 місяці та сплачено 12% при розмитненні. На сьогодні переведено інструменти з режиму тимчасового ввезення в режим імпорту. При імпорті сплатили суму ПДВ за вирахуванням %, які було сплачено в режимі тимчасового ввезення та проценти за користування податковою пільгою (код митних платежів 057 ). Як відобразити нарахування відсотків за користування податковою пільгою в бухобліку?
    01.07.202530
  • Імпорт за договором комісії: які витрати включати до собівартості?
    Товари імпортуються за договором комісії. В звіті комісіонера зазначено такі витрати до початку імпорту: висновок експертизи, дозвіл на імпорт, комісія банку, витрати на доставку документів за кордон. В момент імпорту: дозвіл на імпорт, висновок експертизи , послуги транспортування, пломбування і комісія банку, окрім того - комісійна винагорода комісіонеру. Чи всі ці витрати можна віднести на собівартість товару як додаткові витрати?
    30.06.2025232
  • Як орендарю списати ОЗ, знищені внаслідок влучання шахеда?
    ТОВ орендує офісне приміщення. У приміщення влучив шахед. Унаслідок цього зруйновано стіни, перекриття між поверхами, вибито вікна та пошкоджено двері. ТОВ-орендар втратило власну комп’ютерну техніку, меблі та обладнання. Як списати знищені основні засоби?
    30.06.2025718
  • Які суми коштів з держбюджету відображати в рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва?
    У рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва слід зазначати суми одержаних з держбюджету коштів фінансової підтримки. Які саме суми слід там відображати, бо в податковій службі отримали відповідь, що зараз цей рядок взагалі не заповнюється?
    30.06.202543