Насамперед зазначимо, що код характеру угоди 39, зазначений в графі 24 митної декларації означає інші операції, що полягають у переданні права власності без фінансової чи іншої компенсації.
Відповідно до п. 3.14 Методичних рекомендацій №2, вибуття запасів безоплатно оформлюється накладною-вимогою на відпуск (внутрішнє переміщення) матеріалів або товарно-транспортною накладною. До таких документів також додається примірник митної декларації, оскільки зразки продукції для випробувань в митному режимі експорту відвантажені виконавцю - нерезиденту.
Виходячи з того, що зразки продукції, передані для випробувань, списуватимуться на витрати на підставі акту наданих послуг сертифікації, до отримання такого акту від виконавця такі зразки продукції доцільно обліковувати на окремому субрахунку обліку запасів, наприклад, на субрахунку 2011 чи 206 як зразки продукції, передані для випробувань (ДТ 2011 (206) КТ 26).
Витрати на здійснення технологічного контролю за виробничими процесами та якістю продукції, робіт, послуг включаються до складу загальновиробничих витрат (п. 15.7 П(С)БО 16).
Отже, на підставі акту наданих послуг сертифікації вартість зразків продукції та послуг сертифікації відображається в обліку за кореспонденцією рахунків ДТ 91 КТ 201 (206) та 632.
ПДВ
Особливості оподаткування ПДВ операцій під час переміщення товарів через митний кордон України залежно від обраного митного режиму визначені ст. 206 ПКУ.
Відповідно до пп. 206.4 ПКУ, операції з вивезення товарів у митному режимі експорту оподатковуються за ставкою, визначеною пп. 195.1.1 ПКУ.
Вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту оподатковуються ПДВ за нульовою ставкою операції (пп. «а» пп. 195.1.1 ПКУ). Товари вважаються вивезеними за межі митної території України, якщо таке вивезення підтверджене в порядку, визначеному Кабміном, митною декларацією, оформленою відповідно до вимог Митного кодексу України.
У п. 8 та абз. 2 п. 12 Порядку №1307 зазначено, що у разі здійснення операцій з вивезення товарів за межі митної території України:
- у верхній лівій частині податкової накладної у графі "Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини" робиться помітка "X" та зазначається тип причини 07 - складена на операції з вивезення товарів за межі митної території України;
- у графі "Отримувач (покупець)" зазначаються найменування (П. І. Б.) нерезидента та через кому - країна, в якій зареєстрований покупець (нерезидент);
- у рядку "Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)" проставляється умовний ІПН "300000000000";
- рядок "Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта" не заповнюється.
Відповідно до пп. 188.1 ПКУ, база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів.
При цьому база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін.
ДФС у Полтавській області в ІПК від 20.03.2018 р. №1117/ІПК/16-31-12-01-34 повідомляє, що операції з постачання товарів за межі митної території України у митному режимі експорту, за якими ціна придбання / звичайна ціна / балансова (залишкова) вартість перевищує фактичну ціну (договірну вартість), оподатковуються за нульовою ставкою.
При цьому необхідність складання другої податкової накладної на суму перевищення експортованих товарів відсутня.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити