• Посилання скопійовано

Відображення в обліку надання допомоги на поховання

Підприємство надає родичам померлого працівника допомогу на поховання. Які податкові наслідки такої операції?

Згідно з пп. 165.1.22 ПКУ, з метою оподаткування ПДФО не включається до оподатковуваного доходу фізичної особи допомога на поховання, надана:

а) будь-якою фізичною особою, благодійною організацією, Пенсійним фондом України, відповідними територіальними управліннями з питань праці та соціального захисту населення, фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування України або професійною спілкою;


б) роботодавцем такого померлого платника податку за його останнім місцем роботи (у т. ч. перед виходом на пенсію) у розмірі, що не перевищує подвійний розмір суми, визначеної в абзаці першому пп. 169.4.1 ПКУ, тобто у 2013 році — 3220,00 грн (1610,00 х 2). Сума перевищення за її наявності остаточно оподатковується під час її нарахування (виплати, надання).

Допомогу на поховання померлого працівника підприємство отримає від ФСС з ТВП у розмірі 2200,00 грн (відповідно до п. 3 Постанови №55. I оскільки, згідно з п. 3.31 Інструкції №5, така допомога не включається до ФОП, а також відповідно до п. 14 ч. 1 Переліку №1170, ЄСВ підприємство не утримує і не нараховує.

Як сказано у п. 4 ст. 52 Закону №2240, допомога на поховання призначається не пізніше дня, наступного за днем звернення, і виплачується не пізніше наступного робочого дня після отримання страхувальником страхових коштів від ФСС з ТВП.

Підставою для неоподаткування допомоги на поховання може бути, зокрема, заява особи, яка звертається за допомогою, копія свідоцтва про смерть працівника чи колишнього працівника. Зверніть увагу: допомога виплачується, у разі якщо звернення за її призначенням надійшло не пізніше 12 місяців з дня смерті застрахованої особи або члена сім'ї, який перебував на її утриманні (ч. 6 ст. 52 Закону №2240).

Для отримання допомоги підприємство подає заявку до ФСС з ТВП.

Приклад

Працівник ТзОВ «Альфа» Іванов І.І. 23.02.2012 р. помер. Підприємство надало вдові померлого Івановій В.В. (податковий номер 1111111111) допомогу на поховання у сумі 3000,00 грн.

Крім того, надано допомогу на поховання за рахунок ФСС з ТВП у сумі 2200,00 грн (див. таблицю).

 

Таблиця 

Відображення в обліку надання допомоги на поховання

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Кондзелка Марьяна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік та ПДВ при передачі матеріалів для маскувальних сіток
    ТОВ - платник податку на прибуток за листом – проханням від ОТГ планує надати безкоштовно матеріали для виготовлення маскувальних сіток. Частину матеріалів куплено у ФОПа без ПДВ, частина з ПДВ. Як документально оформити передачу матеріалів? Чи потрібно нараховувати компенсуюче ПДВ?
    02.04.202522
  • Облік витрат благодійного фонду за відсутності цільових надходжень
    Благодійний фонд отримав послуги з електроенергії у грудні з актом виконаних робіт, які було віднесено до витрат (Дт 949 Кт 685) з одночасним проведенням (Дт 48 Кт 718). Оплата за послуги не здійснювалася, що призвело до кредиторської заборгованості. Після закриття місяця виникло дебетове сальдо за рахунком 48 через відсутність цільових надходжень. Які госпоперації потрібно було провести у випадку, коли витрати понесені в одному році, а кошти від благодійників для їх оплати не надходили?
    01.04.202561
  • Чи може підприємець-"загальносистемник" використати експертну оцінку для нарахування амортизації ОЗ?
    Підприємець-платник ЄП перейшов на загальну систему оподаткування. Документи на основні засоби (вантажні автомобілі), які безпосередньо використовуються у госпдіяльності, не збереглися. Чи правомірно використовувати оціночну вартість незалежного експерта для нарахування амортизації?
    01.04.202529
  • Облік придбання державного підприємства на аукціоні
    ТОВ на загальній системі придбало держпідприємство через аукціон з умовою погашення всіх боргів ДП. Підприємство отримало майно та зобов'язання ДП за передавальними актами з балансовими сумами. Як ТОВ має відобразити в бухобліку отримані активи та зобов'язання ДП? Яку кореспонденцію рахунків слід застосувати при оприбуткуванні майна та зобов'язань? Як відобразити в обліку погашення частини боргів, що вже сплачені, та непогашені зобов'язання?
    31.03.202518
  • Прискорена амортизація автомобіля, отриманого у фінлізинг
    Підприємство, платник податку на прибуток, що коригує фінрезультат до оподаткування на податкові різниці з розділу ІІІ ПКУ, отримало у фінансовий лізинг на 5 років автомобіль (за програмою кредитування 5-7-9). Чи можна застосувати до такого автомобіля прискорену амортизацію, як в податковому обліку, так і в бухгалтерському (2 роки)?
    31.03.2025144