• Посилання скопійовано

Як визначити балансову вартість ОЗ для цілей нарахування ПДВ за пп. 189.1 ПКУ?

ОЗ знецінено і його залишкова вартість в бухобліку за МСФЗ (підприємство здає звітність за цими стандартами) станом на 31.12.2019 року дорівнює 0,00 грн. В квітні цей актив списано. Якщо не враховувати знецінення, то його залишкова була би 100 000 грн. Чи нарахувати ПДВ на 100 000 грн, чи не нараховувати ПДВ, оскільки залишкова вартість в бухобліку нульова?

Відповідно до пп. 189.1 ПКУ у разі здійснення операцій відповідно до пп. 198.5 ПКУ база оподаткування за необоротними активами визначається виходячи з балансової (залишкової) вартості, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів - виходячи із звичайної ціни), а за товарами/послугами - виходячи з вартості їх придбання.

Поняття балансової (залишкової) вартості для цілей розділу V ПКУ у цьому Кодексі не визначено.

Відповідно до пп. 5.3 ПКУ інші терміни, що застосовуються у ПКУ і не визначаються ним, використовуються у значенні, встановленому іншими законами. У даному випадку слід застосовувати визначення стандартів бухобліку, які застосовує підприємство.

Зокрема, у своїй ІПК від 09.10.2018 р. №4360/6/99-99-15-03-02-15/ІПК податківці зазначають: «Отже, база оподаткування ПДВ операцій з постачання необоротних активів (основних засобів) визначається відповідно до пункту 188.1 статті 188 розділу V ПКУ виходячи з їх договірної вартості, але не нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції. Тільки у разі відсутності обліку необоротних активів база оподаткування визначається виходячи із звичайної ціни».

Таким чином, незалежно від того, за якими стандартами підприємство веде бухоблік, воно визначає базу оподаткування ПДВ за даними бухобліку з врахуванням знецінення. Отже, база оподаткування ПДВ в даному випадку дорівнює нулю і тому податкові зобов'язання не нараховуються.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»