Відповідно до п. 7 П(С)БО 7, придбані (створені) основні засоби зараховуються на баланс підприємства за первісною вартістю. Одиницею обліку основних засобів є об'єкт основних засобів.
Первісна вартість об'єкта основних засобів складається з витрат, перелік яких наведено в п. 8 П(С)БО 7.
Спеціалізовані форми первинних документів з обліку основних засобів і інших необоротних активів сільськогосподарських підприємств та методичних рекомендацій щодо їх застосування затверджені наказом Мінагрополітики №701.
У цьому наказі зазначено, що первинні документи складаються на бланках типових форм, затверджених наказами Держкомстату, а також на бланках спеціалізованих форм, затверджених наказами міністерств і відомств України.
Документування господарських операцій може здійснюватись з використанням виготовлених підприємством самостійно бланків, які повинні обов'язково містити реквізити типових або спеціалізованих форм.
Перелік первинних документів, що використовується на підприємстві, є додатком до наказу про облікову політику на підприємстві.
Для відображення операцій з основними засобами сільськогосподарським підприємствам рекомендується використовувати первинні облікові документи, а саме Акт приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів (ф. №2 ОЗСГ-1).
При оформленні приймання основних засобів Акт складається в одному примірнику на кожний окремий об'єкт приймальною комісією, призначеною розпорядженням (наказом) керівника сільгосппідприємства. Акт, яким оформляється приймання декількох об'єктів основних засобів, допускається лише при обліку господарського інвентарю, інструмента, обладнання тощо, якщо ці об'єкти однотипні, мають однакову вартість та прийняті в одному календарному місяці.
До складеного акта додається технічна документація, що відноситься до даного об'єкта (об'єктів) та передають до бухгалтерії сільгосппідприємства.
Акт підписується головним бухгалтером та затверджується керівником підприємства (організації).
Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ об'єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.
Різниці, що виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів, формуються згідно з вимогами ст. 138 ПКУ.
Фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму нарахованої амортизації основних засобів або нематеріальних активів відповідно до НП(С)БО або МСФЗ та зменшується на суму розрахованої амортизації основних засобів або нематеріальних активів відповідно до п. 138.3 ПКУ (пп. 138.1, 138.2 ПКУ).
Класифікація груп основних засобів та інших необоротних активів з метою амортизації відповідно до п. 138.3 ПКУ, а також мінімально допустимі строки їх амортизації, визначені у пп. 138.3.3 ПКУ.
ДПС у листі від 23.11.2016 р. №25336/6/99-99-15-02-02-15 повідомляє таке:
Якщо системи відеоспостереження є невід’ємною частиною приміщення, яке використовується у господарській діяльності платника податку, то витрати на придбання та встановлення зазначених систем у приміщенні відображаються як витрати на поліпшення (ремонт) основних засобів, які підлягають амортизації відповідно до п. 138.3 ПКУ.
Якщо система відеоспостереження належить до окремого об’єкта основних засобів у розумінні пп. 14.1.138 ПКУ, то такі системи належать до групи 9 (інші основні засоби) та амортизуються відповідно до п. 138.3 ПКУ за умови використання в господарській діяльності.
***
Також читайте:
- Проведення системи відеоспостереження на ринку: бухгалтерський та податковий облік
- Система кондиціювання, пожежна сигналізація та замощення будинку: окремий об’єкт ОЗ?
- Системи відеоспостереження, охоронної та пожежної сигналізації слід відносити до групи 9 ОЗ зі строком корисного використання 12 років
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити