Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Послуги із стільникового зв’язку: як облікувати?

Підприємство уклало договір з компанією на надання послуг стільникового зв’язку і внесло оплату 300 грн. Постачальник зареєстрував ПН на суму 282,35 грн (з ПДВ). Як відображається в обліку такі послуги? Яке оподаткування?

Згідно з п. 10 ст. 1 Закону №400, платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, зокрема, є підприємства, які користуються послугами стільникового рухомого зв'язку, а також оператори цього зв'язку, які надають свої послуги безоплатно.

При цьому, відповідно до п. 9 ст. 2 Закону №400, для таких платників збору об’єктом оподаткування є вартість будь-яких послуг стільникового рухомого зв'язку, сплачена споживачами цих послуг оператору, що їх надає, включаючи вартість вхідних та вихідних телефонних дзвінків, абонентську плату, плату (надбавку) за роумінг, суму страхового завдатку, авансу, вартість інших спеціальних послуг, зазначених у рахунку на оплату послуг стільникового рухомого зв'язку.

Ставка збору - 7,5% від об'єкта оподаткування.

Збір сплачується безпосередньо оператору стільникового зв’язку, який перераховує його до бюджету згідно з встановленим для операторів стільникового зв’язку порядком. Відповідно, за сумами сплаченого оператору збору, користувачу мобільним зв’язком, звітувати не потрібно.

Зважаючи на те, що збір обов’язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв’язку є складовою вартості таких послуг, то в обліку він відображається разом із всією вартістю таких послуг (наприклад, якщо такі послуги використовуються в адміністративних цілях, то в бухгалтерський запис буде - Дт 92 Кт 631).

Що ж до ПДВ, то згідно з пп. 188.1 ПКУ база оподаткування операцій з постачання товарів або послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку на реалізацію суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв’язку, ПДВ та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб’єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).

Відповідно, при обрахунку бази оподаткування ПДВ, на суму збору на пенсійне страхування ПДВ не нараховується (тобто ПДВ нараховується на вартість послуг з вирахунком 7,5%).

Така сума ПДВ відноситься отримувачем послуг до податкового кредиту записом - Дт 644/ПДВ Кт 631.

Зверніть увагу, що на дату передоплати за послуги стільникового зв’язку підприємство в обліку відображає лише суму оплати записом Дт 631 Кт 311, та відносить суму ПДВ до ПК (на підставі зареєстрованої ПН).

Відображення витрат підприємство здійснює на підставі отриманого від надавача послуг акту виконаних робіт.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
ПДВ , Податкова накладна , Облік , Послуги

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі