• Посилання скопійовано

Банк взяв комісію з покупця: що в обліку у продавця?

Компанія здійснює експорт послуг. В інвойсі на передплату вказано, що усі комісії банків сплачує компанія. Якщо інвойс на 100 євро, а на рахунок надійшло 95 євро, то чи є 5 євро комісією банку і як її відобразити? В банківській виписці є лише надходження 95 євро і за гривневим рахунком є комісія за вхідний платіж від іншого банку

Так, 5 євро є банківською комісією та витратами підприємства-виконавця послуг. Адже відповідно до домовленостей усі комісії банків-кореспондентів сплачує виконавець послуг. Сплата відбувалася не шляхом самостійного перерахування комісій банкам, а шляхом утримання такими банками із виручки такого виконавця.

Згідно з п. 18 П(С)БО 16 плата за розрахунково-касове обслуговування, зокрема, комісії банків, є адмінвитратами підприємства – Дт 92. При цьому немає різниці, чи це комісія українського чи іноземного банку, чи її нараховано зверху суми, чи утримано із неї.

Радимо відображати таку комісію проведеннями:

  • Дт 316 Кт 362/681 – отримано 95 євро від покупця послуг
  • Дт 92 Кт 377 - визнано витрати на суму комісії, утриманої банком-нерезидентом, у сумі 5 євро;
  • Дт 377 Кт 362/681 – здійснено залік заборгованостей на суму 5 євро.

Такі проведення слід підтвердити такими документами:

  • випискою банку, в якій буде вказано, що на валютний рахунок підприємства надійшло саме 95 євро;
  • SWIFT-повідомленням (це документ, у якому зазначається інформація про суми, які банк-нерезидент утримав із платежу – й там як раз фігуруватиме сума у 5 євро). Це повідомлення банк може отримати через запит у банку-кореспондента і видати вам у формі електронного файлу, який можна роздрукувати;
  • бухдовідка – радимо її складати. Саме у ній слід зауважити, що на основі двох вище документів та на підставі домовленостей щодо сплати комісії (вказати на інвойс), сума комісії в 5 євро, яка зазначена у SWIFT-повідомленні, була утримана саме із платежу покупця у 100 євро, у зв’язку із чим на рахунок надійшло саме 95 євро.

Що стосується валютного контролю у зв’язку із зняттям банками-нерезидентами комісію, то про це ми детально писали тут.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік продажу майнового комплексу з незавершеним будівництвом та земельною ділянкою
    Підприємство має на балансі будівлю (цілісний майновий комплекс) та незавершене будівництво складу, що обліковується на субрахунку 152. Під будівлею земельна ділянка, облікована на субрахунку 101. Планується продаж майнового комплексу. Чи потрібно перед продажем перевести незавершене будівництво складу на субрахунок 103? Як відображати в обліку продаж наведеного комплексу?
    Сьогодні 12:0926
  • Облік та ПДВ при передачі матеріалів для маскувальних сіток
    ТОВ - платник податку на прибуток за листом – проханням від ОТГ планує надати безкоштовно матеріали для виготовлення маскувальних сіток. Частину матеріалів куплено у ФОПа без ПДВ, частина з ПДВ. Як документально оформити передачу матеріалів? Чи потрібно нараховувати компенсуюче ПДВ?
    02.04.202526
  • Облік витрат благодійного фонду за відсутності цільових надходжень
    Благодійний фонд отримав послуги з електроенергії у грудні з актом виконаних робіт, які було віднесено до витрат (Дт 949 Кт 685) з одночасним проведенням (Дт 48 Кт 718). Оплата за послуги не здійснювалася, що призвело до кредиторської заборгованості. Після закриття місяця виникло дебетове сальдо за рахунком 48 через відсутність цільових надходжень. Які госпоперації потрібно було провести у випадку, коли витрати понесені в одному році, а кошти від благодійників для їх оплати не надходили?
    01.04.202577
  • Чи може підприємець-"загальносистемник" використати експертну оцінку для нарахування амортизації ОЗ?
    Підприємець-платник ЄП перейшов на загальну систему оподаткування. Документи на основні засоби (вантажні автомобілі), які безпосередньо використовуються у госпдіяльності, не збереглися. Чи правомірно використовувати оціночну вартість незалежного експерта для нарахування амортизації?
    01.04.202529
  • Облік придбання державного підприємства на аукціоні
    ТОВ на загальній системі придбало держпідприємство через аукціон з умовою погашення всіх боргів ДП. Підприємство отримало майно та зобов'язання ДП за передавальними актами з балансовими сумами. Як ТОВ має відобразити в бухобліку отримані активи та зобов'язання ДП? Яку кореспонденцію рахунків слід застосувати при оприбуткуванні майна та зобов'язань? Як відобразити в обліку погашення частини боргів, що вже сплачені, та непогашені зобов'язання?
    31.03.202518