• Посилання скопійовано

Як обліковувати витрати з корпоративної картки за кордоном для придбання ПММ та плати за дороги?

Водій, відряджений за кордон, витратив кошти з гривневої корпоративної картки для придбання ПММ (зокрема, рідини AdBlue) та плати за дороги. Як обліковувати такі операції? Чи не підпадає це під штрафи як порушення?

Відповідно до пп. «а» п. 170.9.1 ПКУ не є доходом платника податку - фізособи, яка перебуває у трудових відносинах зі своїм роботодавцем, сума відшкодованих йому у встановленому законодавством порядку витрат на відрядження в межах фактичних витрат.

Зазначені вище витрати не є об'єктом оподаткування ПДФО лише за наявності підтвердних документів, що засвідчують вартість цих витрат.

Будь-які витрати на відрядження не включаються до оподатковуваного доходу платника податку за наявності документів, що підтверджують зв'язок такого відрядження з госпдіяльністю роботодавця/сторони, що відряджає, зокрема (але не виключно) таких:

  • запрошень сторони, що приймає, діяльність якої збігається з діяльністю роботодавця/сторони, що відряджає; укладеного договору чи контракту;
  • інших документів, які встановлюють або засвідчують бажання встановити цивільно-правові відносини;
  • документів, що засвідчують участь відрядженої особи в переговорах, конференціях або симпозіумах, інших заходах, які проводяться за тематикою, що збігається з госпдіяльністю роботодавця/сторони, що відряджає.

Дія п. 170.9 ПКУ поширюється також на витрати, пов'язані з відрядженням чи виконанням деяких цивільно-правових дій, що були оплачені з використанням корпоративних платіжних карток, дорожніх, банківських або іменних чеків, інших платіжних документів, з урахуванням особливостей, встановлених пп. «б» пп. 170.9.3 ПКУ.

У цьому підпункті зазначено: у разі, якщо під час службових відряджень відряджена особа розрахувалась із застосуванням платіжної картки (тобто, у безготівковій формі), а строк подання платником податку звіту про використання виданих на відрядження коштів не перевищує 10 банківських днів, за наявності поважних причин роботодавець може його продовжити до 20 банківських днів (до з'ясування питання в разі виявлення розбіжностей між відповідними звітними документами).

ДФС в ІПК від 30.11.2018 р. №5048/6/99-99-13-02-03-15/ІПК повідомляє, що якщо оплата вартості проживання, проїзду фізосіб (працівників) тощо під час відрядження здійснюється одною фізособою (працівником) від імені та за рахунок юрособи (роботодавця) з використанням корпоративної платіжної картки, то сума понесених витрат не вважається додатковим благом такого працівника, оскільки під час відрядження ним виконуються обов'язки трудового найму.

Такі розрахунки корпоративною карткою прирівнюються до підзвітних коштів та відображаються в обліку проведенням ДТ 372 КТ 313. 

***

Читайте також:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»