• Посилання скопійовано

Розрахунки з покупцями в інтернет-магазині: як облікувати?

Фізособа-підприємець, платник ІІ групи ЄП, веде торгівлю товарами через інтернет-магазин. Для розрахунків з покупцями застосовується сервіс vayforpay. Цей сервіс дозволяє щоденно отримувати інформацію про отримані платежі в розрізі покупців, але кошти надходять на рахунок в банку лише наступного дня. Як обліковувати такі операції?

Відповідно до пп. 2 п. 291.4 ПКУ суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування другої групи – це фізособи - підприємці, які здійснюють госпдіяльність, зокрема, з продажу товарів, за умови, що протягом календарного року вони відповідають сукупності таких критеріїв:

  • не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
  • обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.

Одночасно з цим, відповідно до п. 296.10 ПКУ,  у разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень потрібно застосовувати РРО. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.

Отже, якщо ФОП перевищив в календарному році обсягу доходу 1 млн грн,  то він застосовує РРО. Чеки формуються на кожну оплату згідно з випискою сервісу vayforpay у день надходження платежу. Більш докладно про застосування РРО в інтернет-магазинах читайте тут>> 

Якщо дохід ФОП за календарний рік менше 1 млн грн, він не застосовує РРО.

В обох випадках ФОП визнає дохід за датою надходження коштів на рахунок №2600 згідно з випискою банку. Як при цьому обліковувати комісію банку (якщо вона є), ми розповідали тут>>

Якщо застосовується РРО, то повернення готівкових коштів покупцю проводиться через РРО. Безготівкові повернення коштів шляхом здійснення грошового переказу не проводиться через РРО.

Якщо ФОП не застосовує РРО, він повертає кошти будь-яким зручним способом – готівкою або грошовим переказом через банк. 

Сума повернутих коштів відображається у графі 3  Книги обліку доходів. Як заповнити таку книгу, ми писали тут>>

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Зробили фізособі передплату за оренду приміщення, а потім договір розірвали: які наслідки?
    ТОВ на загальній системі оподаткування уклало договір оренди нежитлових приміщень з фізособою. За умовами договору передплата складає 100000 грн. ТОВ сплачує фізособі 80500 грн, одночасно сплачує ПДФО 18000 грн та ВЗ 1500 грн. Передачі приміщення в оренду не відбулося, фізособа розірвала договір. Фізособа має повернути повну суму – 100000 грн чи лише те, що вона отримала – 80500? Як повернути зайво сплачені ПДФО та ВЗ? Чи можливо їх зарахувати в рахунок наступних платежів? Як відкоригувати ці доходи в додатку 4ДФ?
    Сьогодні 13:238
  • Як перевести в бухобліку товари до основних засобів?
    ТОВ, платник податку на прибуток і ПДВ, імпортувало товари (навантажувачі), призначені для подальшого продажу, оприбуткувавши на субрахунку 281. Згодом вирішено доукомплектувати їх, зарахувати до складу ОЗ і надавати в оренду. Як перевести із товарів до ОЗ? Які особливості оформлення, обліку та оподаткування?
    Сьогодні 12:0617
  • Отримано знижку від нерезидента на програмне забезпечення: облік та оподаткування
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення (ПЗ). Програмне забезпечення купується у нерезидента. Після продажу ПЗ кінцевому споживачу підприємство отримує знижку. Знижка надається однією сумою на весь інвойс, згідно до якого було придбано ПЗ. Як відобразити в обліку надання знижки? Чи потрібно складати РК за даною операцією?
    Сьогодні 10:194
  • Нерезидент надав знижку на послуги: нюанси обліку та оподаткування
    Підприємство 22.02.2024 р. отримало експедиторські послуги від нерезидента - 1000 євро. ПН зареєстровано за датою першої події. Нерезидент 15.03.2024 р. надав знижку 200 євро. Окремо це було зафіксовано у додатковій угоді та складено акт коригування. Оплата ще не проводилась. Як відобразити дане коригування в обліку?
    23.04.202413
  • Як відобразити в обліку ВПА, якщо підприємство отримало податковий збиток?
    Підприємство отримало збиток за результатами звітного року в сумі 600 тис. грн. Податковий збиток складає 100 тис. грн (збільшуючі постійні різниці 300 тис. грн, тимчасові 200 тис. грн). Як в обліку та звітності відобразити ВПА? Також підприємство утримує податок при виплаті доходів нерезиденту. Як відобразити це утримання в обліку та декларації?
    23.04.202426