• Посилання скопійовано

Розрахунки з покупцями в інтернет-магазині: як облікувати?

Фізособа-підприємець, платник ІІ групи ЄП, веде торгівлю товарами через інтернет-магазин. Для розрахунків з покупцями застосовується сервіс vayforpay. Цей сервіс дозволяє щоденно отримувати інформацію про отримані платежі в розрізі покупців, але кошти надходять на рахунок в банку лише наступного дня. Як обліковувати такі операції?

Відповідно до пп. 2 п. 291.4 ПКУ суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування другої групи – це фізособи - підприємці, які здійснюють госпдіяльність, зокрема, з продажу товарів, за умови, що протягом календарного року вони відповідають сукупності таких критеріїв:

  • не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
  • обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.

Одночасно з цим, відповідно до п. 296.10 ПКУ,  у разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень потрібно застосовувати РРО. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.

Отже, якщо ФОП перевищив в календарному році обсягу доходу 1 млн грн,  то він застосовує РРО. Чеки формуються на кожну оплату згідно з випискою сервісу vayforpay у день надходження платежу. Більш докладно про застосування РРО в інтернет-магазинах читайте тут>> 

Якщо дохід ФОП за календарний рік менше 1 млн грн, він не застосовує РРО.

В обох випадках ФОП визнає дохід за датою надходження коштів на рахунок №2600 згідно з випискою банку. Як при цьому обліковувати комісію банку (якщо вона є), ми розповідали тут>>

Якщо застосовується РРО, то повернення готівкових коштів покупцю проводиться через РРО. Безготівкові повернення коштів шляхом здійснення грошового переказу не проводиться через РРО.

Якщо ФОП не застосовує РРО, він повертає кошти будь-яким зручним способом – готівкою або грошовим переказом через банк. 

Сума повернутих коштів відображається у графі 3  Книги обліку доходів. Як заповнити таку книгу, ми писали тут>>

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Бухоблік природного убутку при транспортуванні автотранспортом
    Підприємство отримує хімічну сировину в автоцистернах. При прийманні в більшості випадків наявна нестача (0,5%), в результаті залишку на поверхні, в трубах, та в результаті погрішностей в вагах. Чи можна дану нестачу рахувати нормативною якщо договором передбачено нестачі 1%? Як оприбуткувати ТМЦ? Що з ПДВ?
    04.04.202525
  • Відступлення боргу за нижчою вартістю: облік та наслідки
    Підприємство на загальній системі оподаткування надало безвідсоткову поворотну фінансову допомогу, яка стала простроченою. Резерв сумнівних боргів не створювався. Право вимоги за боргом у 300 000 грн планується відступити третій стороні за 54 000 грн. Чи це дозволено? Як відобразити операцію в бухобліку та чи виникнуть податкові різниці? Які правові та фіскальні ризики можливі при такій операції?
    04.04.2025238
  • Передача невіддільних поліпшень при зміні суборендодавця: облік та податки
    Компанія (загальна система, платник ПДВ) орендує приміщення за договором суборенди, який планується переукласти через зміну суборендодавця (обоє ФОПи на ІІІ групі ЄП, неплатники ПДВ), але приміщення залишиться в оренді. Компанія здійснила невіддільні поліпшення приміщення, що амортизуються. Чи потрібно передавати ці поліпшення чинному суборендодавцю? Чи оподатковується така передача ПДВ і яка база? Яку суму відобразити у Додатку 4ДФ?
    04.04.202535
  • Облік продажу майнового комплексу з незавершеним будівництвом та земельною ділянкою
    Підприємство має на балансі будівлю (цілісний майновий комплекс) та незавершене будівництво складу, що обліковується на субрахунку 152. Під будівлею земельна ділянка, облікована на субрахунку 101. Планується продаж майнового комплексу. Чи потрібно перед продажем перевести незавершене будівництво складу на субрахунок 103? Як відображати в обліку продаж наведеного комплексу?
    03.04.202532
  • Облік та ПДВ при передачі матеріалів для маскувальних сіток
    ТОВ - платник податку на прибуток за листом – проханням від ОТГ планує надати безкоштовно матеріали для виготовлення маскувальних сіток. Частину матеріалів куплено у ФОПа без ПДВ, частина з ПДВ. Як документально оформити передачу матеріалів? Чи потрібно нараховувати компенсуюче ПДВ?
    02.04.202529