Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Чи потрібно подавати Додаток 7 до Декларації з ПДВ?

Підприємства надає послуги, в тому числі і бюджетним організаціям з оплатою за рахунок бюджетних коштів (ПЗ визначаються за датою оплати згідно з пп. 187.7 ПКУ). Чи потрібно в такому випадку подавати додаток 7 до Декларації з ПДВ?

Таблиця 4 додатку 7 до Декларації з ПДВ заповнюється у разі проведення розподілу сум ПДВ, нарахованого (сплаченого) у зв'язку з отриманням товарів/послуг, при постачанні яких застосовуються одночасно касовий метод визначення податкових зобов'язань і податкового кредиту та загальні правила визначення податкових зобов'язань і податкового кредиту.

Своєю чергою, згідно з пп. 14.1.266 ПКУ касовий метод для цілей оподаткування ПДВ - метод податкового обліку, за яким дата виникнення податкових зобов'язань визначається як дата зарахування (отримання) коштів на банківський рахунок (у касу) платника податку або дата отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) ним товарів (послуг), а дата віднесення сум податку до податкового кредиту визначається як дата списання коштів з банківського рахунку (видачі з каси) платника податку або дата надання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) йому товарів (послуг).

Що ж до пп. 187.7 ПКУ, то за ним датою виникнення податкових зобов'язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов'язаннями перед бюджетом.

При цьому, як роз’яснюють податківці у підкатегорії 101.13, ЗІРпп. 187.7 ПКУ визначений особливий порядок виникнення податкових зобов’язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів, а не визначено, що на зазначені операції поширюється касовий метод, дата виникнення права на податковий кредит при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів визначається у загальновстановленому порядку за правилом «першої події» відповідно до пп. 198.2 ПКУ.

Тобто пп. 187.7 ПКУ не визначає, що нарахування ПЗ здійснюється за касовим методом (як, наприклад, при постачанні вугілля), а лише визначає, що ПЗ при постачанні за рахунок бюджетних коштів визнаються по даті оплати.

Таким чином, в даному випадку підприємство не здійснює операції, ПЗ за якими визначаються за касовим методом, а отже, обов’язку розподіляти суму вхідного ПДВ та заповнювати Таблицю 4 Додатку 7 до Декларації у платника податків не виникає. Вся сума ПК при придбанні товарів для подальшого їх постачання за рахунок бюджетних коштів визначається за датою першої події в звичайному порядку.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Декларація

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі