• Посилання скопійовано

Заповнення додатку 6 до декларації з ПДВ у разі здійснення звільнених операцій

Як заповнити додаток 6 до декларації з ПДВ (у редакції, яка діє з 2020 року) щодо операцій, які звільнені від оподаткування ПДВ за п. 45 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ?

У новій редакції згідно з наказом Мінфіну №488 викладено додаток 6 декларації (про те, як заповнювати нову форму декларації, ми писали тут).

Так, в зв’язку із скасуванням звіту про суми податкових пільг, суб’єкти господарювання мають відображати інформацію про суми податкових пільг у податковій звітності. Замість частини третьої таблиці 1, в якій відображалися операції, які звільнені від оподаткування, впроваджено таблицю 2 "Розрахунок сум податку на додану вартість, не сплаченого суб'єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг".

Тобто, у Таблиці 1 Додатку 6 оновленої форми декларації наразі зазначається лише операції, що не є об’єктом оподаткування (ст. 196 ПКУ), операції з постачання за межами території України та послуг, місце постачання яких визначено відповідно до пп. 186.2, 186.3 ПКУ за межами митної території України.

Своєю чергою, таблиця 2 Додатку 6 заповнюється у разі здійснення у звітному (податковому) періоді операцій з постачання товарів/послуг, що звільнені від оподаткування ПДВ (зокрема, на підставі положень підрозділу 2 розділу XX ПКУ). Інформація зазначається у розрізі податкових пільг, які використовуються платником податку.

Таким чином, в актуальній формі декларації у разі наявності звільнених від оподаткування ПДВ операцій заповненню підлягає Таблиця 2 Додатку 6 та, відповідно, рядок 5.1 декларації. Таблиця 1 Додатку 6 і рядок 2.2 декларації не заповнюються.

Розрахунок суми податкової пільги (сума ПДВ, не сплачена до бюджету у зв’язку з отриманням податкової пільги) може бути розрахована за алгоритмом, який використовувався і при заповненні Звіту про пільги:

СП = (V пост. зв. - (V прид. з податком + V прид. без податку)) х розмір ставки податку,

де:

  • СП - сума пільг;
  • V пост. зв. - обсяги операцій, звільнених від оподаткування податком на додану вартість, - з розділу I "Податкові зобов’язання" податкової декларації з податку на додану вартість;
  • V прид. з податком, V прид. без податку - обсяги операцій з придбання товарів (послуг), які використані в операціях, звільнених від оподаткування податком на додану вартість.

При цьому, як розрахунок суми несплаченого податку, так і показники графи "Обсяги операцій з придбання товарів/послуг" Таблиці 2 Додатку 6 заповнюються виходячи з вартості придбаних товарів/послуг без ПДВ.

Роз’яснення податківців щодо заповнення Додатку 6 до декларації з ПДВ ми наводили тут.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Дата складання РК до ПН, за операцією з отримання передоплати за товар, при зміні місця відвантаження за межі митної території
    Якщо на дату отримання передоплати за товар, відвантаження якого нерезиденту планувалось на митній території України, складено ПН, але надалі у зв’язку зі зміною умов договору товар буде вивезено за межі митної території України, РК складається на дату зміни призначення передоплати
    04.07.20257
  • Помилка в назві контрагента у податковій накладній
    У зареєстрованій податковій накладній допущено помилку в організаційно-правовій формі контрагента (вказано «ТОВ» замість «ПрАТ»). Який порядок виправлення такої помилки, якщо вона не впливає на суму компенсації? Чи потрібно складати розрахунок коригування і як його правильно оформити в цій ситуації?
    03.07.202568
  • Коли потрібно коригувати ПН на будівельні роботи?
    Підприємство замовило генпідряднику будівництво нового приміщення. За умовами договору були здійснені часткові оплати у розмірі 15%, 45% та 30% вартості послуг, на які отримували ПН. Додатковою угодою від 10.06.2025 р. внесли зміни до договору, де погодили збільшення вартості робіт. 11.06.2025 р. оплатили ще частину, отримали ПН. Коли постачальник має виписати РК на зміну ціни?
    03.07.202566
  • Термін для податкового кредиту при запізнілій реєстрації ПН
    Вхідну податкову накладну (ПН) складено 08.05.2024. Її реєстрацію в ЄРПН було зупинено та фактично здійснено лише 12.08.2024. Чи має підприємство право включити цю ПН до складу податкового кредиту у червні 2025 року, враховуючи, що 365 днів з дати її складання вже минули?
    03.07.2025202
  • Відшкодування збитків від замовника: ПДВ та документи
    Перевізник (платник ПДВ) отримує від замовника компенсацію за пошкодження автомобіля під час розвантаження. Як правильно оформити цю операцію? Чи виникають податкові зобов'язання з ПДВ на суму відшкодування? Яке формулювання вказати в рахунку та якими первинними документами (претензія, акт) підтвердити таку операцію для обох сторін?
    03.07.2025103