Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Який порядок нарахування податку на нерухоме майно?

Підприємство має у власності нежитлову нерухомість (300,4, 74,1 та 61,5 метрів). Як розраховується річна сума податку на нерухомість? Чи потрібно збільшувати суму нарахованого податку на нерухоме майно на 25 тис. грн?

Відповідно до пп. 266.2.1 ПКУ об’єктом оподаткування податком на нерухомість є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток (пп. 266.3.1 ПКУ).

Як зазначено у пп. 266.3.3 ПКУ, база оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юросіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.

Своєю чергою, пільги, передбачені пп. 266.4 ПКУ, застосовуються тільки для об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи - платника податку.

При цьому, збільшення суми податку (на 25 тис. грн) на підстав пп. «ґ» пп. 266.7.1 ПКУ, передбачено лише за об’єктом (об’єктами) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи - платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку).

Оскільки, згідно з умовами запитання, юрособа має у власності нежитлову нерухомість, база оподаткування і сума податку розраховується виходячи з розмірів кожного приміщення в загальному порядку без застосування пільг і збільшення суми податку.

Ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

Платники податку - юрособи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Розрахунок суми податку здійснюється у додатку 2 до Декларації.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Нерухомість

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі