Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Оплата праці

Врахування річної премії при розрахунку відпускних

Працівнику нараховано премію за 2019 рік у березні 2020 р. При нарахуванні відпускних, до яких місяцях включатиметься ця премія? Наприклад, працівник йде у відпустку в травні 2020 р. та в січні 2021 р. Чи враховується премія та в яких розмірах при розрахунку відпускних?

Про цей вид премій йдеться в абз. 2 п. 3 Порядку №100.

Одноразова винагорода за підсумками роботи включається до середнього заробітку шляхом додавання до заробітку кожного місяця розрахункового періоду 1/12 винагороди. Але для врахування цієї винагороди необхідне дотримання такої умови: до середнього заробітку враховується винагорода за підсумками роботи за рік, нарахована в поточному році за попередній рік.

Тобто, якщо одноразова винагорода за підсумками року була нарахована та виплачена у 2019 році за 2019 рік, вона не буде враховуватися в розрахунок середнього заробітку (лист Мінпраці від 24.06.2008 р. №411/13/84-08).

Зверніть увагу, що  винагороду слід розподіляти не між місяцями того року, за який  вона була нарахована, а між місяцями розрахункового періоду, тобто 1/12 винагороди включається до середнього заробітку кожного місяця розрахункового періоду. У разі, якщо розрахунковий період становить менш як 12 місяців, 1/12 винагороди додаватиметься лише до фактичних місяців розрахункового періоду.

Наприклад, якщо працівника прийнято на роботу 10 серпня 2019 року, в березні 2020 року нарахована премія за 2019 рік, а йде він у відпустку в травні 2020 року, то у цьому випадку розрахунковим періодом буде вересень 2019 р.- квітень 2020 р., відповідно врахується 8/12  річної премії.

Якщо ж розрахунковим періодом є повні 12 місяців, і в ньому нарахована річна премія за попередній рік, то вона врахується в повному розмірі, тобто 12 місяців по 1/12 від суми премії. За умовами запитання це стосується як прикладу 1  (відпустка у травні 2020 року), так і прикладу 2 ( працівник йде у відпустку у січні 2021 року).

Також читайте тут

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть БЕЗКОШТОВНУ передплату, перейшовши за посиланням; на час карантину ми даруємо усім нашим читачам три місяці передплати на пакет «Мій асистент».

Читайте консультації та аналітику від редакції без обмежень і будьте здорові!

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Оплата праці
Теги:
Відпустки , Трудові відносини

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі