Головна Усі консультації Облік та звітність Первинні документи, типові форми

Які первинні документи складаються інтернет-магазином на виконання замовлення громадянина Німеччини?

Підприємство (загальна система)продає товари на території України через інтернет-магазин. Надійшло замовлення з Німеччини від приватної особи на придбання товару вартістю 135 євро. Які первинні документи складаються на таку операцію?

Запитання:

Підприємство на загальній системі оподаткування продає товари на території України через інтернет-магазин. Надійшло замовлення з Німеччини від приватної особи на придбання товару вартістю 135 євро. Вартість доставки через Укрпошту становить приблизно 21 євро. Які первинні документи складаються на таку операцію? Чи можна скласти окремо інвойс на товар та окремо на доставку? Чи потрібно замитнювати цю посилку? Якою датою складати податкову накладну?

 

Відповідь:

Перелік зразків бланків, що використовуються під час надання користувачам послуг поштового зв'язку, наведено в п. 7 Правил №270.

При цьому зразки бланків з пересилання міжнародних поштових відправлень визначаються актами Всесвітнього поштового союзу.

Реєстровані міжнародні поштові відправлення приймаються для пересилання лише до країн, перелік яких та умови приймання поштових відправлень визначені у Керівництві з приймання міжнародних поштових відправлень, що формується операторами поштового зв'язку на підставі відомостей Міжнародного бюро Всесвітнього поштового союзу (п. 23 Правил №270).

Відповідно до п. 36 Правил №270 міжнародні поштові відправлення підлягають митному контролю та митному оформленню зі сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів) в установленому законодавством порядку.

У випадках, передбачених законодавством, фізичні та юридичні особи мають право на пересилання через митний кордон України предметів у межах встановлених норм без сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).

Речі, які забороняється пересилати у міжнародних поштових відправленнях, перелічені в п. 37 Правил №270.

При цьому сума оголошеної цінності міжнародного поштового відправлення не повинна перевищувати фактичної вартості вкладення та суми, визначеної у Керівництві з приймання міжнародних поштових відправлень (абз. 1 п. 58 Правил №270).

Юридичні особи подають для пересилання міжнародні посилки, міжнародні поштові відправлення з оголошеною цінністю, відправлення «EMS» з товарним вкладенням, дрібні пакети закритими. На міжнародні поштові відправлення, для декларування вкладення яких відповідно до законодавства використовувалася митна декларація на бланку єдиного адміністративного документа, посадовими особами митних органів можуть накладатися засоби ідентифікації (п. 72 Правил №270).

Міжнародні поштові відправлення в п. 31 ч. 1 ст. 4 МКУ визначено як упаковані та оформлені відповідно до вимог актів Всесвітнього поштового союзу та Правил надання послуг поштового зв'язку листи, поштові картки, бандеролі, спеціальні мішки з позначкою «М», дрібні пакети, відправлення з оголошеною цінністю, поштові посилки, згруповані поштові відправлення з позначкою «Консигнація», відправлення міжнародної прискореної пошти «EMS», які приймаються для пересилання за межі України, доставляються в Україну або переміщуються через територію України транзитом операторами поштового зв'язку.

 

Митне оформлення

Загальні правила переміщення (пересилання) міжнародних поштових та експрес-відправлень через митний кордон України наведені в ст. 233 МКУ.

Відповідно до ч. 1 ст. 233  МКУ при переміщенні (пересиланні) міжнародних поштових та експрес-відправлень через митний кордон України забезпечення сплати митних платежів, передбачене розділом X МКУ, не застосовується.

Міжнародні поштові (крім тих, що переміщуються через територію України транзитом) та експрес-відправлення переміщуються через митний кордон України після здійснення митного контролю і митного оформлення товарів, що знаходяться в цих відправленнях (ч. 7 ст. 233 МКУ).

Оператори поштового зв'язку та експрес-перевізники на вимогу органу доходів і зборів пред'являють відправлення для здійснення митного огляду. Способи такого пред'явлення визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. Як правило, при проведенні митного огляду товарів, що переміщуються (пересилаються) в міжнародних поштових та експрес-відправленнях, органи доходів і зборів використовують технічні засоби митного контролю (ч. 8 ст. 233 МКУ).

Положеннями ч. 14 ст. 233 МКУ передбачено, що митний контроль і митне оформлення товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України в міжнародних експрес-відправленнях, здійснюються в центральних (регіональних) сортувальних станціях або за місцем розташування (проживання) одержувача (відправника).

Відповідно до ст. 234 МКУ товари (за винятком підакцизних), що переміщуються (пересилаються) на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях, на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях, якщо їх сумарна фактурна вартість не перевищує еквівалент 150 євро, не є об'єктом оподаткування митними платежами.

Товари (за винятком підакцизних), що переміщуються (пересилаються) – якщо їх сумарна фактурна вартість перевищує еквівалент 150 євро, оподатковуються митом відповідно до МКУ та ПДВ відповідно до ПКУ.

Декларування товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, здійснюється оператором поштового зв'язку, експрес-перевізником чи декларантом або уповноваженою ним особою.

При цьому товари, які не є об'єктом оподаткування митними платежами, а також кореспонденція, поштові листи та листівки, література для сліпих, друковані матеріали, міжнародні експрес-відправлення документарного характеру декларуються в усній формі на підставі товаросупровідних документів. Інші товари, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, підлягають письмовому декларуванню (ст. 236 МКУ).

Визначення терміну «товаросупровідні документи» наведено п. 1.4 Інструкції №1019.

Такими документи є: рахунок-фактура, інвойс, специфікація та інші визначені для здійснення митного контролю документи, що долучаються до перевізних документів, містять дані про товар (вантаж) і на підставі яких здійснюються облік, прийняття, передання товару (вантажу) та взаємні розрахунки між вантажовідправником і вантажоодержувачем чи експедитором.

Переміщення (пересилання) через митний кордон України в міжнародних поштових та експрес-відправленнях товарів, що відповідно МКУ та ПКУ не є об'єктом оподаткування митними платежами, здійснюється без подання документів та/або відомостей, що підтверджують дотримання встановлених обмежень щодо переміщення через митний кордон України, та без проведення заходів офіційного контролю (ч. 3 ст. 237 ПКУ).

 

ПДВ

Відповідно до п. 180.2-1 ПКУ для цілей оподаткування платником ПДВ особою, відповідальною за сплату до бюджету податку, нарахованого при ввезенні товарів на митну територію України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, є оператор поштового зв'язку, експрес-перевізник, якщо митне оформлення товарів здійснюється таким оператором поштового зв'язку, експрес-перевізником. Такі особи мають права, виконують обов'язки та несуть відповідальність, передбачену законом, як платники ПДВ.  У випадках вивезення товарів у поштових вілправленнях ця норма не застосовується.

Відправником поштового відправлення, яким є інтернет-магазин, норми ст. 195 ПКУ щодо поштових відправлень також не застосовуються, тому що у цій статті не наведені відповідні операції. Насамкінець зазначимо, що оголошена вартість міжнародного відправлення (135 євро) не збільшується на суму поштових послуг (21 євро), сплачених оператору поштового зв’язку за його пересилання.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Первинні документи, типові форми
Теги:
ПДВ , Торгівля , ЗЕД , Первинні документи

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі