• Посилання скопійовано

Особливості подання декларації з прибутку з доходом за І квартал 2016 р. понад 20 млн грн

Який звітний період встановлено для підприємств, які отримали дохід у поточному році більше 20 млн грн, якщо за попередній рік дохід становив 20 тис. грн?

Відповідно до пп. «в» п. 137.5 ПКУ річний податковий (звітний) період встановлюється для платників податку на прибуток, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень. 

Тож виходить, що оскільки за підсумками 2015 року підприємство мало річний дохід 20 тис. грн, то протягом 2016 року не зобов’язано подавати квартальну форму декларації з податку на прибуток. На таке підприємство поширюється норма пп. «в» п. 137.5 ПКУ відповідно для нього встановлено річний звітний період. 

А от протягом 2017 року, якщо нічого не зміниться на законодавчому рівні, підприємство, яке за 2016 рік отримає дохід у розмірі більш як 34 млн грн, повинно буде подавати декларацію щокварталу.

ПКУ не передбачені дії суб’єкта господарювання у випадку, якщо ним помилково подано податкову звітність до контролюючого органу (подано звітність, яку взагалі не потрібно подавати або подано не до того контролюючого органу). І, звісно, жодних штрафних санкцій за помилкове подання податкової декларації за квартал, чинним законодавством не передбачено. 

Однак, подання такої декларації може призвести до непередбачуваних хибних наслідків. Так, як ми розглянули вище, за нормами законодавства підприємство має звітувати, а отже і сплачувати податок на прибуток у строки, встановлені для річного звітного періоду (тобто, декларацію подати протягом 60 календарних днів після закінчення звітного року, а податок, визначений у такій декларації, сплатити протягом 10 календарних днів після спливу граничного терміну подання декларації). Подання декларації за квартал, в разі, якщо податківці визнають її і проведуть за інтегрованою карткою платника податків, може призвести до того, що податківці вважатимуть, що і сплатити податок, визначений в такій декларації, слід у квартальні строки (тобто, протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання декларації за квартал). Несплата податку може спричинити застосування до підприємства штрафних санкцій (10%-20%  від суми недоплати плюс пеня). 

Тому важливо питання із помилково поданою декларацію терміново вирішувати. ДФС у своїх роз’ясненнях у підкатегорії 135.02 ЗІР доводить, що  платник податків може звернутись письмово до контролюючого органу з обґрунтуванням обставин помилково поданої податкової звітності та проханням не визнавати цю звітність як податкову.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Фізособа отримала дивіденди від КІК не в повному обсязі: як відобразити в декларації про доходи?
    Фізособа, контролююча особа іноземної компанії, у 2023 р. отримала дивіденди за 2023 р. не в повному обсязі. Остаточний розрахунок буде проведено у 2024 р. У 2023 р. ФО була резидентом України. Як показати суму доходу від дивідендів в декларації про майновий стан та доходи? В які строки фізособа має сплатити податок на доходи та військовий збір по такій декларації?
    22.04.202452
  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202450
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202439
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202447
  • Як виплатити дивіденди за рік, якщо вже платили за третій квартал?
    Підприємство виплатило дивіденди за третій квартал 2023 року. Як тепер виплатити дивіденди за четвертий квартал? А як виплатити дивіденди за увесь 2023 рік, без врахування дивідендів третього кварталу? Що прописати у протоколі?
    08.03.202485