• Посилання скопійовано

Ціну витрачених матеріалів в акті виконаних робіт можна вказати з націнкою

Чи можна в акті виконаних робіт на ремонтно-будівельні роботи (монтажні роботи) використані матеріали вказати з націнкою?

В акті виконаних робіт на ремонтно-будівельні роботи чи монтажні роботи використані матеріали можна вказати з націнкою.

Застосування типових форм первинних облікових документів у будівництві* підлягають обов'язковому застосуванню у випадку  проведення взаєморозрахунків за виконані роботи між замовниками та виконавцями робіт з будівництва  за рахунок бюджетних коштів та коштів підприємств, установ і організацій державної форми власності.

Якщо будівництво здійснюється за рахунок інших джерел фінансування, то застосовуються типові форми відповідно до умов договору підряду. У випадку здійснення робіт з будівництва господарським способом рішення щодо необхідності застосування типових форм приймається замовником з дотриманням вимог нормативно-правових та законодавчих актів, що регулюють ці питання. При здійсненні поточного ремонту господарським способом застосування типових форм не обов'язкове.

Вартість виконаних підрядними організаціями робіт із будівництва визначається відповідно до Правил визначення вартості будівництва (ДБН Д.1.1-1-2000). При укладанні договору підряду замовник з підрядником обумовлюють вид договірної ціни, умови та порядок проведення розрахунків за обсяги виконаних робіт тощо (підпункт 3.3.5 ДБН Д.1.1-1-2000).

Вартісні показники, що наводяться у типових формах, визначаються залежно від виду прийнятої договірної ціни на підставі обсягів виконаних будівельних робіт, норм витрат матеріально-технічних та трудових ресурсів та обґрунтованих поточних цін на них і повинні відображати витрати, понесені підрядною організацією (додатково див. Лист Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 06.05.2010 р. №2/12-20/4993).

Слід також враховувати те, що оскільки під час виконання ремонтно-будівельних робіт виконавець використовує власні матеріали і це передбачено договором підряду, то фактично відбувається передача таких матеріалів замовнику (під час передачі результату виконаних робіт). А якщо договором підряду встановлено ще й обов’язок замовника такі матеріали оплатити, то відбувається не просто передача права власності на них, а їх купівля-продаж. І вартість, за якою вартістю будуть оплачені ці матеріали, є їх ціною. Як правило, така вартість зазначається в договорі (кошторису, специфікації до нього) і в документах про виконання  робіт.

Що стосується ціни, за якою підприємство може продати будь-які належні йому активи, зокрема, будівельні матеріали, то за ст. 10-12 Закону України «Про ціни і ціноутворення», суб’єкти господарювання застосовують два типи цін – вільні та державні регульовані. Тож, якщо ціни на матеріали, зазначені в запитанні не врегульовані державою, підприємство може визначити їх в договорі на будь-якому рівні за згодою покупця.

______________________

* Акт приймання виконаних будівельних робіт (типова форма №КБ-2в) та довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (типова форма №КБ-3), затверджені Наказом Мінрегіонбуду від 04.12.2009 р. №554.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олефіренко Олександра

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи заборонено відраховувати кошти профспілкам на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу під час воєнного стану?
    Чи заборонено протягом дії воєнного стану проводити відрахування первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, у добровільному порядку за наявності у роботодавців такої можливості з віднесенням на витрати діяльності підприємства?
    19.04.202413
  • Чи може неприбуткова організація надати благодійну допомогу ЗСУ?
    В статуті неприбуткової оргазації передбачено наукові розробки, дослідження та інше у галузі права, а надання благодійної допомоги не передбачено. Чи може така організація придбати товар для подальшої безоплатної (благодійної) передачі ЗСУ? Як звітувати за такою операцією?
    17.04.202434
  • З немонетарної заборгованість переводиться в монетарну і назад: що з курсом?
    У 2021 р. резидент отримав авансову оплату за товар від нерезидента. В січні 2022 р. підписано додаткову угоду щодо повернення передплати. Заборгованість переведено до складу монетарної. Після введення валютних обмежень на період воєнного стану оплата не була проведена. Підприємство визначало курсові різниці на дату балансу. У 2024 р. вирішено все ж здійснити відвантаження. Як визначити курс, за яким монетарна заборгованість переводиться до складу немонетарної?
    15.04.202430
  • Порушення при ввезенні гуманітарної допомоги
    Громадська організація імпортувала гуманітарну допомогу - легковий авто для передачі ЗСУ і кабель для ремонту дронів. Але авто передане учаснику бойових дій, який працює волонтером в ГО, а кабель використовується самою ГО для ремонту дронів, а не переданий ЗСУ. Чи є порушення?
    10.04.202433
  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.2024131