• Посилання скопійовано

Особливості складання декларації з податку на прибуток для колишнього неприбутківця

Чи має право благодійний фонд включити збитки, задекларовані у 2015 р., до декларації за 2017 р., враховуючи те, що за жовтень-грудень 2015 р., за 2016 р. та за І півріччя 2017 р. було подано Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації? Чи потрібно у декларації за 2017 р. зазначати про незастосування коригування фінрезультату?

Щодо можливості застосування збитку за 2015 рік у звітному періоді 2017 р. 

На жаль, ця ситуація чітко ПКУ не врегульована, тож доведеться отримувати відповідь на запитання у податківців (краще – у вигляді індивідуальної податкової консультації, наданої в письмовій або електронній формі). 

Дійсно, згідно із пп. 134.1.1 ПКУ, платники податку на прибуток, навіть ті, які прийняли рішення не коригувати фінрезультат до оподаткування на різниці, встановлені ПКУ, мають право на одне загальне коригування – зменшення фінрезультату до оподаткування на від’ємне значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначене відповідно до положень розділу ІІІ ПКУ. 

Така різниця встановлена й пп. 140.4.2 ПКУ, за яким фінрезультат до оподаткування зменшується на суму від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років. 

Положення зазначеного пункту застосовуються з урахуванням п. 3 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ.  Докладніше про урахування цих перехідних норм див. тут>> 

Але чого у ПКУ й роз’ясненнях від податківців немає, то це чіткого визначення, чи йдеться при застосуванні норм пп. 140.4.2 ПКУ про непогашену суму збитків минулих років, чи про від’ємне значення об’єкту оподаткування за попередній звітний рік. 

З одного боку, оскільки обмежень немає, то платник податку на прибуток у даному випадку може відстоювати своє право на використання таких непогашених збитків для зменшення обєкту оподаткування за 2017 рік. З іншого боку, у податківців може бути інша, більш формальна позиція, з цього питання, яку доведеться або застосовувати, або оскаржувати. Втім, спочатку її слід дізнатися (на сьогодні актуальних відповідей на це питання немає навіть в "ЗІР" на сайті ДФСУ). Тому варто подати запит на індивідуальну податкову консультацію. 

 

Щодо необхідності щорічного прийняття рішення  про незастосування коригування фінрезультату до оподаткування 

Підпункт 134.1.1 ПКУ говорить лише про право платника податку на прибуток прийняти таке рішення і нічого не говорить про те, що він має робити це щорічно. 

Аналогічні роз’яснення надають й податківці. Зокрема, в "ЗІР" (категорія  запитання 102.02) ДФСУ говорить, що платник податку має право один раз у будь-якому році безперервної сукупності років, у кожному з яких розмір доходу не перевищує 20 млн грн прийняти рішення про незастосування коригувань фінрезультату до оподаткування, та зазначити про прийняття такого рішення у податковій декларації з податку на прибуток підприємств за такий податковий (звітний) рік. 

Отже, на нашу думку, наново затверджувати таке рішення, обов’язку немає (якщо воно не приймалося на певний рік, наприклад, лише 2015-й, і є діючим). 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Фізособа отримала дивіденди від КІК не в повному обсязі: як відобразити в декларації про доходи?
    Фізособа, контролююча особа іноземної компанії, у 2023 р. отримала дивіденди за 2023 р. не в повному обсязі. Остаточний розрахунок буде проведено у 2024 р. У 2023 р. ФО була резидентом України. Як показати суму доходу від дивідендів в декларації про майновий стан та доходи? В які строки фізособа має сплатити податок на доходи та військовий збір по такій декларації?
    22.04.202430
  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202448
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202438
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202446
  • Як виплатити дивіденди за рік, якщо вже платили за третій квартал?
    Підприємство виплатило дивіденди за третій квартал 2023 року. Як тепер виплатити дивіденди за четвертий квартал? А як виплатити дивіденди за увесь 2023 рік, без врахування дивідендів третього кварталу? Що прописати у протоколі?
    08.03.202485