Головна Усі консультації Оподаткування Податок на прибуток

Нарахування пені при поданні уточнюючої декларації

Підприємство виявило заниження податкового зобов’язання з податку на прибуток за ІІ та ІІІ квартал 2017 року. З якої дати розпочинається нарахування пені? Який порядок нарахування?

Відповідно до пп. 14.1.162 ПКУ пеня — це сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки.

Згідно з п. 57.1 ПКУ платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації.

Після закінчення встановлених п. 57.1 ПКУ строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Пунктом 129.1.3  ПКУпередбачено, що нарахування пені розпочинається при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків — після закінчення 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання.

Пеня нараховується у день настання строку погашення податкового зобов’язання, нарахованого платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження) (пп. 129.1.2 ПКУ).

Відповідно, при донарахуванні податкових зобов’язань за ІІ та ІІІ квартал 2017 року, нарахування пені починається після 90 днів за останнім днем строку сплати податкового зобов’язання за відповідний квартал. За кожним із зобов’язань пеня розраховується з відповідної дати окремо. Нарахування пені закінчується у дату сплати податкового зобов’язання (включно).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
Пеня , Податок на прибуток

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі