Головна Усі консультації Оподаткування Податок на прибуток

Податкові різниці слід застосовувати консолідовано з урахуванням операцій всіх філій

Підприємство має 14 філій. Кожна з них має свій відокремлений баланс, код ЄДРПОУ. Річний дохід окремих філій складає до 20 млн грн, інших - більше 20 млн грн. Як застосовувати податкові різниці: консолідовано для всіх філій чи в розрізі філій, які мають дохід більше 20 млн грн?

Відповідно до пп. 133.1.1 ПКУ платниками податку на прибуток з числа резидентів України є  суб’єкти господарювання - юрособи, які провадять господарську діяльність як на території України, так і за її межами, крім юросіб, визначених п. 133.4 ПКУ (неприбуткові організації)  та 133.5 ПКУ (платники єдиного податку).

Філія не є юрособою, а тому не є окремим платником податку на прибуток.

Філії були платниками податку на прибуток до 01.01.2015 р., відповідно до пп. 133.1.5 ПКУ у редакції, чинній до 01 січня 2015 року, відокремлені підрозділи платників податку на прибуток суб’єктів господарювання – юросіб, які проводили господарську діяльність як на території України, так і за її межами, за винятком представництв, визначались платниками податку з числа резидентів.  Але зараз ці норми вже не діють.

Отже, підприємство – юрособа сплачує податок на прибуток консолідовано за загальними результатами роботи всіх філій в цілому. Податкові різниці застосовуються підприємством також в цілому, консолідовано з урахуванням операцій всіх філій. Про це зазначали податківці ще на початку 2015 року тут>>

Дохід окремих філій для цілей справляння податку на прибуток не має значення. Наприклад, якщо різниця виникає щодо філії, у якої дохід менше 20 млн грн, вона визначається за загальними нормами ПКУ, оскільки дохід всього підприємства більше 20 млн грн.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
Доходи , Податок на прибуток , Податкові різниці

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі