Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ об'єктом оподаткування податку на прибуток є прибуток, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінзвітності підприємства відповідно до П(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до р. ІІІ ПКУ у разі їх застосування.
Юрособи, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує 20 мільйонів гривень, то об'єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на усі податкові різниці.
Згідно з п. 20 П(С)БО 15 «Дохід» дохід, який виникає в результаті використання активів підприємства іншими сторонами, визнається, зокрема, у вигляді процентів.
Проценти – це плата підприємству за використання його грошових коштів (п. 4 П(С)БО 15).
З урахуванням зазначеного та Інструкції №291, доходи у вигляді процентів, що сплачуються (нараховуються) банківською установою як плата за залучення коштів платника податку за договором банківського рахунку (депозитного вкладу), відносяться до інших операційних доходів* та відображається за Кт 719 «Інші доходи від операційної діяльності».
Дохід у вигляді процентів визнається у тому звітному періоді, до якого вони належать, виходячи з бази їх нарахування та строку користування відповідними активами з урахуванням економічного змісту відповідної угоди.
Податкових різниць у р. ІІІ ПКУ щодо операції з отримання доходу у вигляді процентів немає, а тому до об’єкту оподаткування податком на прибуток у складі доходів потрапить вся сума процентів, нарахованих у тому звітному періоді, до якого вони належать згідно із договором.
__________________
* Відповідно до п. 7 П(С)БО 15 до складу інших операційних доходів включаються, зокрема, суми відсотків, отриманих на залишки коштів на поточних рахунках в банках.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись