• Посилання скопійовано

Корректировка налоговых разниц не применяется: увеличивать ли финрезультат на 30%?

ООО на общей системе за 2015 г. имело доход менее 20 млн грн. Разницы ООО планирует не применять, работает с поставщиком, который относится к офшорам, сумма сделки с ним за год более 5 млн грн. Должно ли ООО увеличивать финрезультат на 30% в декларации за 2015 г.? И надо ли подтверждать обычные цены без подачи отчёта?

ВопросООО на общей системе налогообложения за 2015 г. имело доход не более 20 млн грн. Разницы предприятие планирует не применять, работает с поставщиком, который относится к офшорам и сумма сделки с ним за год более 5 млн грн (это не контролируемая операция, так как доход предприятия менее 50 млн грн). Должно ли ООО увеличивать финрезультат на 30% в декларации за 2015 г. согласно п. 140.5.4 НКУ? И надо ли подтверждать при работе с поставщиком обычные цены согласно условиям ст. 39 НКУ без подачи отчёта?

Ответ

Дійсно, при здійсненні деяких імпортних операцій слід пам'ятати про особливий порядок їх оподаткування, якщо однією зі сторін є нерезидент, зареєстрований у державі (на території), яка включена до Переліку №449-р, а з 16.09.2015 р. до Переліку №977-р (документи затверджені розпорядженнями КМУ від 14.05.2015 р. та з 16 вересня минулого року розпорядженням КМУ від 16.09.2015 р.).

Якщо відповідно до розділу ІІІ ПКУ передбачено коригування шляхом збільшення фінрезультату до оподаткування, то в цьому разі відбувається збільшення на суму 30% вартості товарів, у т. ч. необоротних активів, робіт та послуг, придбаних у нерезидентів з особливим статусом, відповідно до пп. 140.5.4 ПКУ.

Обмеження у 30% не застосовується: 

- щодо суми відсотків на користь пов'язаних осіб — нерезидентів, визначених за правилами п. 140.2 ПКУ;

- щодо роялті, нарахованого на користь нерезидента згідно з пп. 140.5.5 ПКУ;

- щодо операцій, які визнані контрольованими відповідно до ст. 39 ПКУ, але коригування за якими можуть здійснюватися за нормами пп. 140.5.1 та 140.5.2 ПКУ);

- якщо операція не є контрольованою, проте сума таких витрат підтверджується платником за правилами звичайних цін відповідно до ст. 39 ПКУ.

Відповідність рівню звичайних цін визначається за методами, встановленими п. 39.3 ПКУ. У цьому випадку, вважаємо, враховуючи абз. 6 пп. 39.3.2.1 ПКУ, слід застосовувати метод порівняльної неконтрольованої ціни. Полягає такий метод у порівнянні ціни операції з ціною (діапазоном цін) співставних операцій на підставі наявної інформації про ціни, застосовані протягом періоду, який аналізується, або інформації на найближчу до дня здійснення операції дату (пп. 39.3.3.3 ПКУ).

Проте, якщо платник податку на прибуток, визначає об'єкт оподаткування на підставі фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства, і не здійснює коригування на різниці передбачені розділом ІІІ ПКУ, норми пп. 140.5.4 Кодексу на нього не розповсюджуються. 

Зауважимо, про прийняття рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових років) платник податку обов'язково повинен зазначити у декларації з прибутку (на прикінці форми, є окрема для цього комірка, з індексом 15).

Проте, слід пам'ятати, що господарські операції повинні підтверджуватись первинними документами. Враховуючи норми п. 44.2 ПКУ для визначення об'єкта оподаткування використовують дані бухобліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат і фінансового результату до оподаткування. Усі показники податкової звітності формуються виключно на підставі первинних документів.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Перехідні операції резидента Дія. Сіті
    ТОВ з 01.10.2024 р. отримало статус резидента Дія. Сіті і стало платником податку на прибуток на особливих умовах. ТОВ звітується щоквартально з податку на прибуток. Якщо в IV кварталі ТОВ робить виплати ФОПам на ЄП за послуги, надані в ІІІ кварталі (коли ТОВ ще було платником податку на прибуток на загальних умовах), то чи впливають суми цих виплат на податок на прибуток на особливих умовах, платником якого ТОВ вже є у IV кварталі?
    20.11.202413
  • Як розрахувати інвестиційний прибуток при зменшенні статутного капіталу, сформованого за рахунок НМА?
    Засновник (ФО) вніс до статутного капіталу право оренди нежитлового приміщення – 500000 грн (частка 100%). Вартість внеску підтверджено експертною оцінкою. Засновник приймає рішення про зменшення статутного капіталу на 250000 грн. Виплату проведено грошима. Чи має право при розрахунку інвестиційного прибутку засновник зменшувати дохід (отриманий від зменшення долі) на суму внесених нематеріальних активів, а саме право оренди нежитлового приміщення, тобто на номінальну вартість внесеного статутного капіталу?
    18.11.202430
  • Особливості виплати дивідендів нерезиденту
    Згідно з протоколом учасників підприємство повинно було сплатити дивіденди за І кввртал 2024 р. в сумі 45 153 880 грн. Дата сплати - 01.10.2024 р., курс долара НБУ - 41,2199 грн, курс біржовий - 41,33 грн. Яку суму валюти потрібно перерахувати учаснику нерезиденту? Яку суму податку на доходи нерезидентів потрібно перерахувати до бюджету?
    15.11.2024228
  • Поворотна фіндопомога працівнику: чи може неприбуткова організація її видати?
    Чи може неприбуткова організація видати поворотну безвідсоткову фінансову допомогу своєму працівнику?
    15.11.202419
  • Як представництву нерезидента подавати декларацію з прибутку від імені нерезидента?
    Некомерційне представництво нерезидента набуло статусу постійного представництва нерезидента. Нерезидент за місцезнаходженням постійного представництва зареєструвався платником податку на прибуток. Як постійному представництву подавати декларацію з податку на прибуток, включаючи фінзвітність, від імені нерезидента?
    13.11.202418