• Посилання скопійовано

Нарахування амортизації у підприємства, дохід якого більше 20 млн грн: нюанси обліку

Підприємство у 2015 р. отримало дохід більше 20 млн грн. Чи має підприємство застосовувати податкові різниці для визначення прибутку? Амортизація нараховується згідно з податковим обліком, окремого бухобліку не ведеться. Чи треба вести окремо бухгалтерський і податковий облік амортизації?

Як відомо, у 2015 році об’єкт оподаткування податком на прибуток визначається шляхом коригування фінрезультату, визначеного за правила бухобліку. Таке коригування є обов’язковим у разі отримання річного обсягу доходу більше ніж 20 млн грн. 

Тобто в будь-якому разі бухоблік має вестися за правилами П(С)БО або МСФЗ. Відповідно й облік нарахування амортизації має вестися за правилами П(С)БО 7 «Основні засоби». Також слід пам’ятати, що методи нарахування амортизації мають бути визначені та включені до наказу про облікову політику підприємства. Неправильне використання методів амортизації призведе до викривлення показників фінансової звітності. А за таке порушення у веденні обліку на бухгалтера покладається адміністративна відповідальність на підставі ст. 164-2 КУпАП.

Якщо методи нарахування амортизації за правилами п. 138.3 ПКУ не співпадають із методами за нормами П(С)БО 7, то слід вести облік амортизації відповідно до П(С)БО 7.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»