• Посилання скопійовано

Переплату з податку на прибуток відокремленого підрозділу можна повернути за заявою до ДФС

Як здійснюється повернення сум переплати з податку на прибуток (авансового внеску), які обліковуються в інтегрованих картках відокремлених підрозділів платника податку?

Законом України від 28 грудня 2014 року №71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який набрав чинності з 01.01.2015 р., розділ ІІІ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) викладено у новій редакції, яка не передбачає консолідовану сплату податку на прибуток, крім того, відокремлені підрозділи платника податку юридичної особи вже не є самостійними платниками податку на прибуток. 

Відокремлені підрозділи (у тому числі, які перебували на консолідованій сплаті податку на прибуток) повинні були забезпечити сплату авансових внесків у січні – лютому 2015 року за місцем реєстрації у сумі, розрахованій, у податковій декларації з податку на прибуток або Розрахунку податкових зобов’язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток за звітний (податковий) період – 2013 рік.

Враховуючи те, що показники діяльності відокремлених підрозділів, які втратили статус платників податку на прибуток, беруть участь у формуванні фінансового результату до оподаткування податком на прибуток юридичної особи в цілому згідно з даними бухгалтерського обліку, то сплачені такими відокремленими підрозділами у січні – лютому 2015 року щомісячні авансові внески будуть враховані при визначенні податкових зобов’язань за підсумками 2015 року.

Разом з цим суми надміру сплаченого податку на прибуток відокремленими підрозділами, які станом на 31.12.2014 р. були платниками податку на прибуток (у тому числі, на консолідованій сплаті), можуть бути повернені юридичною особою за умови дотримання положень ст. 43 ПКУ.

Обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов`язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми (п. 43.3 ст. 43 ПКУ). 

Відповідно до п. 43.4 ст. 43 ПКУ платник податків подає заяву на повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов’язання (податкового боргу) з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення готівковими коштами за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку. 

Отже, переплата з податку на прибуток відокремленого підрозділу може бути повернена за заявою платника податку – юридичної особи до органу ДФС за місцезнаходженням відокремленого підрозділу з зазначеним напрямом перерахування коштів.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»