• Посилання скопійовано

Платник податку на прибуток за підсумками 2015 р. має орієнтуватися на те, як впливає отримання фіндопомоги на фінрезультат

Протягом 1 півріччя 2015 р. підприємство отримувало безповоротню фіндопомогу від засновника-фізособи. Можливості повернути її у 2015 році немає. Які податкові наслідки виникають у підприємства? Чи потрібно її включати у дохід?

Ті платники податку на прибуток, чий обсяг доходу за попередній звітний рік перевищує 20 млн грн, мають визначати об’єкт обкладення податком на прибуток шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку чи збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до П(С)БО або МСФЗ, на різниці, передбачені розділом ІІІ ПКУ. Ті, у кого дохід за 2014 рік становить менше 20 млн грн, орієнтуються виключно на дані бухобліку. По отриманій фіндопомозі (як безповоротній, так і поворотній) починаючи з 01.01.2015 р. у ПКУ податкові різниці не передбачені.  


Отже, з 01.01.2015 р. незалежно від того, як платник податку на прибуток буде обчислювати свій об’єкт оподаткування за підсумками 2015 р., він має орієнтуватися тільки на те, як впливає отримання фіндопомоги на фінансовий результат за даними бухобліку.

Оскільки кошти з фіндопомоги, очевидно, були використані на потреби операційної діяльності, то в бухобліку така отримана  протягом звітного періоду (наприклад, на поточний рахунок) фіндопомога може бути класифікована як інші операційні доходи (Дт 311 Кт 718), а в кінці звітного періоду робиться проведення Дт 791 Кт 718 (тобто, збільшується фінансовий результат).

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»