• Посилання скопійовано

Платежи физлицу-«единоналожнику», произведенные до 01.04.2011 г., сомнительно отнести к расходам после 01.04.2011 г.

Учитываются ли расходы на приобретение (себестоимость) товаров (работ, услуг) у физлица-предпринимателя, являющегося плательщиком ЕН, понесенные (начисленные) до 01.04.2011 г., если товары (работы, услуги) реализованы после 01.04.2011 г.?

Обратите внимание: предприятие могло в первом квартале 2011 года или предыдущих отчетных периодах приобрести у «единоналожника»-физлица товар, который в предыдущих периодах не успело продать. То есть по состоянию на 01.04.2011 года имеется остаток товара. Возникает вопрос: можно ли во втором квартале в случае продажи ТМЦ отразить себестоимость таких товаров. Сразу отметим, что переходных положений по таким операциям в НКУ нет. Но есть прямая норма пп. 139.1.12 НКУ, которая запрещает относить к расходам затраты, понесенные в связи с приобретением товаров (работ, услуг) и других материальных и нематериальных активов у физического лица — предпринимателя, уплачивающего единый налог (кроме расходов, понесенных в связи с приобретением работ, услуг у физического лица — плательщика единого налога, осуществляющего деятельность в сфере информатизации). Получается следующее:

1)в первом квартале (или предыдущих отчетных периодах) право на ВР по таким операциям у предприятия было, но из-за применения механизма п. 5.9 Закона о прибыли оно не было реализовано;

2)во втором квартале такое право исчезает.

Поэтому, учитывая нормы НКУ, очень сомнительно и опасно включать в состав расходов расходы на приобретение (себестоимость) товаров (работ, услуг) у физического лица — предпринимателя, являющегося плательщиком единого налога, понесенные (начисленные) до 01.04.2011 г., при реализации таких товаров после 01.04.2011 г.

Официальной позиции ГНАУ по данному вопросу нет, но на сайте ГНАУ (www.sta.gov.ua) представители контролирующего органа отрицают возможность существования таких расходов в налоговом учете.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Кондзелка Марьяна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Які податки сплатити при безоплатній передачі квартири працівнику?
    Товариство з обмеженою відповідальністю має на балансі квартиру з залишковою вартістю. На зборах засновників підприємство вирішило подарувати цю квартиру працівникові. Які податки має сплатити підприємство, а які - працівник? Який бухгалтерський облік даної операції?
    30.06.2025139
  • Як впливає спільна діяльність на податок на прибуток?
    Між ТОВ (резидент України) та іноземною компанією укладено договір про спільну діяльність. Чи потрібно відображати надходження грошових коштів за договором про СД в декларації з податку на прибуток ТОВ? Чи виникає об'єкт оподаткування цим податком при надходженні грошових коштів за договором про СД?
    27.06.202526
  • Як отримати дивіденди від дочірнього підприємства?
    ТОВ «А» володіє 100% корпоративних прав свого дочірнього приватного підприємства «Б» (тобто є його материнською компанією). Учасники ТОВ «А» вирішили спрямувати чистий прибуток дочірнього підприємства «Б» на виплату дивідендів. Чи може дочірнє підприємство нарахувати дивіденди безпосередньо учасникам ТОВ «А»? За який період можлива виплата дивідендів?
    25.06.202521
  • Коригування фінрезультату резидентом Дія Сіті на загальних підставах при переході на особливі умови оподаткування
    Резидент Дія Сіті – платник податку на прибуток на загальних підставах із застосуванням річного звітного періоду, який протягом року переходить на оподаткування на особливих умовах, повинен здійснювати коригування фінрезультату на всі різниці, якщо річний дохід платника складає більше 40 млн грн
    17.06.202522
  • Збитки, дивідендні аванси та МПЗ: порядок відображення у декларації з податку на прибуток
    Як у декларації з податку на прибуток відобразити сплачені авансові внески при виплаті дивідендів, якщо за звітний період отримано від'ємний об'єкт оподаткування (збиток)? Чи формують такі внески переплату в інтегрованій картці платника та чи можна ними зменшити позитивне значення мінімального податкового зобов'язання (МПЗ)?
    16.06.202537