• Посилання скопійовано

Платежи физлицу-«единоналожнику», произведенные до 01.04.2011 г., сомнительно отнести к расходам после 01.04.2011 г.

Учитываются ли расходы на приобретение (себестоимость) товаров (работ, услуг) у физлица-предпринимателя, являющегося плательщиком ЕН, понесенные (начисленные) до 01.04.2011 г., если товары (работы, услуги) реализованы после 01.04.2011 г.?

Обратите внимание: предприятие могло в первом квартале 2011 года или предыдущих отчетных периодах приобрести у «единоналожника»-физлица товар, который в предыдущих периодах не успело продать. То есть по состоянию на 01.04.2011 года имеется остаток товара. Возникает вопрос: можно ли во втором квартале в случае продажи ТМЦ отразить себестоимость таких товаров. Сразу отметим, что переходных положений по таким операциям в НКУ нет. Но есть прямая норма пп. 139.1.12 НКУ, которая запрещает относить к расходам затраты, понесенные в связи с приобретением товаров (работ, услуг) и других материальных и нематериальных активов у физического лица — предпринимателя, уплачивающего единый налог (кроме расходов, понесенных в связи с приобретением работ, услуг у физического лица — плательщика единого налога, осуществляющего деятельность в сфере информатизации). Получается следующее:

1)в первом квартале (или предыдущих отчетных периодах) право на ВР по таким операциям у предприятия было, но из-за применения механизма п. 5.9 Закона о прибыли оно не было реализовано;

2)во втором квартале такое право исчезает.

Поэтому, учитывая нормы НКУ, очень сомнительно и опасно включать в состав расходов расходы на приобретение (себестоимость) товаров (работ, услуг) у физического лица — предпринимателя, являющегося плательщиком единого налога, понесенные (начисленные) до 01.04.2011 г., при реализации таких товаров после 01.04.2011 г.

Официальной позиции ГНАУ по данному вопросу нет, но на сайте ГНАУ (www.sta.gov.ua) представители контролирующего органа отрицают возможность существования таких расходов в налоговом учете.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Кондзелка Марьяна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Як виправити помилку в фінансовій звітності та декларації з податку на прибуток?
    ТОВ - материнська компанія облік інвестицій веде за методом участі в капіталі. Протягом 2013-2024 рр. компанія не відображала збільшення вартості інвестиції, відповідно було занижено доходи. ТОВ-"малодохідник" не коригує фінрезультат. Чи потрібно подавати уточнюючу фінзвітність? Як провести виправлення декларації з податку на прибуток? Чи потрібно застосовувати коригування за пп. 140.4.1 ПКУ?
    Сьогодні 10:0116
  • Штраф через затримку завантаження товару: наслідки з податку на прибуток
    Юрособа – платник податку на прибуток займається наданням експедиційних послуг. Перевізник виставив юрособі рахунок на перевезення вантажу і претензію за затримку завантаження на суму 10 000,00 грн. Своєю чергою, юрособа «дзеркально» перевиставила цю претензію замовнику на 10 000,00 грн. Як враховуються такі операції при обчисленні податку на прибуток?
    07.07.2025362
  • Коригування фінрезультату при наданні фіндопомоги
    Підприємство - платник податку на прибуток, надає безповоротну фінансову допомогу ФОПу на загальній системі, ФОП на ІІ групі ЄП, ТОВ на ІІІ групі єдиного податку. У яких із перелічених випадків потрібно збільшувати фінансовий результат до оподаткування та відображати коригуючу різницю в Додатку РІ?
    07.07.2025351
  • Сплата авансу з податку на прибуток за АЗС у місяці, в якому до ЄР внесено інформацію про надання відповідної ліцензії
    Платник податку вважається платником авансових внесків з податку на прибуток підприємств за місце роздрібної торгівлі пальним, починаючи з місяця наступного за місяцем внесення такого місця роздрібної торгівлі пальним (АЗС) до Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального
    04.07.202512
  • Розподіл часток статутного капіталу між трьома учасниками
    Був розподіл часток статутного капіталу між 3 учасниками (раніше був єдиний засновник). Як оформити нарахування та виплату дивідендів між учасниками документально та у бухобліку і як бути з залишком за попередні роки
    04.07.202525