Відповідно до п. 152.1 ст. 152 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та допоповненнями (далі — ПКУ) податок, отриманий від діяльності, яка підлягає патентуванню відповідно до розділу XII ПКУ, підлягає сплаті до бюджету в сумі, яка визначена відповідно до розділу ІІІ «Податок на прибуток підприємства» ПКУ, і зменшена на вартість придбаних торгових патентів на право провадження такого виду діяльності. Порядок ведення окремого обліку доходу (прибутку), отриманого від діяльності, що підлягає патентуванню, передбачений у п. 152.11 ст. 152 ПКУ. Об’єкт оподаткування від діяльності, що підлягає оподаткуванню, зазначається у рядку 08 Податкової декларації з податку на прибуток підприємства (далі — декларація), форма якої встановлена наказом ДПА України від 28.02.2011 №114 «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємства», а податок на прибуток від діяльності, що підлягає патентуванню, зменшений на вартість торгових патентів — у рядку 12 декларації. Зазначені показники визначаються на підставі заповнення додатка ТП до рядків 08 та 12 декларації (далі — додаток ТП). У додатку ТП відображається розрахунок податку на прибуток, отриманий від діяльності, що підлягає патентуванню з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування в розрізі кожного виду такої діяльності. У рядках А4, Б4 та інших відповідних рядках додатка ТП відображається об’єкт оподаткування від діяльності, що підлягають патентуванню. У рядках А5, Б5 та інших відповідних рядках додатка ВП відображається вартість торгових патентів на здійснення торговельної діяльності у пунктах продажу товарів, придбаних платником податку, дія яких припадає на звітний (податковий) період. У рядках А, Б та інших відповідних рядках додатка ТП відображається податок на прибуток, отриманий від здійснення торговельної діяльності у пунктах продажу товарів, зменшений на вартість торгових патентів, при цьому значення цього показника має бути позитивним, тобто вартість торгових патентів, що враховується при визначенні об’єкта оподаткування, не може перевищувати суму податку на прибуток від діяльності, для ведення якої такий патент було придбано. Отже, вартість придбаних патентів відображається у звітному (податковому) періоді, на який припадає дія такого патенту, в межах суми, що не перевищує податкових зобов’язань з податку на прибуток від виду діяльності, для якої придбано торговий патент.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити