• Посилання скопійовано

Як тепер амортизувати МНМА, якщо до цього використовувався прямолінійний метод амортизації?

У 2010 році були придбані офісні меблі та інша оргтехніка, вартістю до 1000,00 грн. В бухгалтерському обліку вони були визнані основними засобами із застосуванням прямолінійного методу нарахування амортизації; у податковому обліку ці об'єкти вважались МНМА — нараховувалась амортизація за прямолінійним методом (що ще тоді було дозволено), яка відображалась у прирості/убутку запасів. Тепер за МНМА у податковому обліку залишається тільки два методи 50/50 і 100% списання при введенні в експлуатацію. Як тепер амортизувати ці МНМА в податковому обліку з 01.04.2011 р., якщо до цього використовувався прямолінійний метод амортизації??? п. с. Поки що із ситуації вийшла наступним чином: вибрала спосіб нарахування амортизації для МНМА — 50% вартості, що амортизується, — в першому місяці використання об'єкта й інші 50% — в місяці вибуття, тобто списання з балансу; визначила 50% від первісної вартості даних основних засобів, зменшила цю суму на вже нараховану від початку введення основних засобів амортизацію, і включила у декларацію з податку на прибуток як нараховану амортизацію на МНМА у 2 кварталі 2011р. Можливо такий варіант виявиться правильним???

Відповідно до п. п. 8.2.1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» (який діяв до 01.04.2011р.): «Під терміном «основні фонди» слід розуміти матеріальні цінності, що призначаються платником податку для використання у господарській діяльності платника податку протягом періоду, який перевищує 365 календарних днів з дати введення в експлуатацію таких матеріальних цінностей, та вартість яких перевищує 1000 гривень і поступово зменшується у зв'язку з фізичним або моральним зносом. витрати на придбання будь-яких матеріальних цінностей, вартість яких не перевищує 1000 гривень, що призначені для використання у господарській діяльності платника податку, включаються до складу валових витрат платника податку в загальному порядку та враховуються для цілей застосування пункту 5.9 статті 5 цього Закону».

Враховуючи те, що до складу валових витрат Вашим підприємством до 01.04.2011 року були включені витрати на придбання МНМА лише в сумі нарахованої бухгалтерської амортизації (як це рекомендували відображати представники податкових органів), то вважаю, що вибраний Вами варіант, як компромісний, має право на застосування.

При цьому вважаю, що згідно п. 5.9 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» платник податку мав право включити до складу валових витрат повну вартість переданих в експлуатацію МНМА в податковому періоді в якому здійснено таку передачу.

Людмила Тимофєєва

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: Контракти-Аудит

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»