Відповідно до п. 145.1.2 Податкового Кодексу України «нарахування амортизації здійснюється протягом строку корисного використання (експлуатації) об'єкта, який встановлюється наказом по підприємству при визнанні цього об'єкта активом (при зарахуванні на баланс), але не менше ніж визначено в пункті 145.1 і призупиняється на період його виводу з експлуатації (для реконструкції, модернізації, добудови, дообладнання, консервації та інших причин) на підставі документів, які свідчать про виведення таких основних засобів з експлуатації)».
Як випливає з наведеної вище норми ПКУ нарахування амортизації призупиняється на період виводу основних засобів з експлуатації на підставі документів, які свідчать про виведення таких основних засобів з експлуатації.
Тобто, згідно ПКУ рішення про виведення з експлуатації (відповідно, про призупинення нарахування амортизації) приймається платником податку самостійно.
В той же час автор не виключає можливості щодо фіскального підходу до цього питання з боку працівників податкових органів, які можуть наполягати на не включенні нарахованих сум амортизації по таких основних засобах до складу податкових витрат, мотивуючи тим, що основні засоби не використовуються в господарській діяльності.
Людмила Тимофеєва
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись