• Посилання скопійовано

Остаточная стоимость ОС равна нулю, но ОС полноценно продолжает работать, как вести учет дальше

Подскажите, пожалуйста, если остаточная стоимость ОС равна нулю, но ОС полноценно продолжает работать, как вести учет дальше? Обязательно ли проводить дооценку ОС, и нужно ли привлекать к этой процедуре соответствующие компании, которые занимаются оценкой имущества. Если определили справедливую стоимость комиссией своего предприятия, насколько такая дооценка считается легитивной? Как это может повлиять на налоговый учет? И какая ответственность может быть за неправомерное проведение дооценки ОС? Еще, пожалуйста, подскажите, как проводить перерасчет входного НДС с новым коефициентом по ОС в конце года? Разницу по НДС нужно добавлять к первоначальной стоимости ОС? (У нашего предприятия есть и облагаемые и не облагаемые операции).

Якщо балансова вартість об»єкта основних засобів дорівнює нулю, то в податковому обліку дооцінка таких об'єктів не передбачена.

У разі лише коли будуть мати місце витрати, пов'язані з ремонтом та поліпшення «нульових» об'єктів в сумі, що перевищує 10-ти відсотковий ліміт, то на суму такого перевищення збільшується балансова вартість об'єкту і, відповідно, такі витрати будуть підлягати амортизації в податковому обліку.

В бухгалтерському обліку передбачена можливість переоцінки таких «нульових» основних засобів. Відповідно до п. 17 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби»:

«якщо залишкова вартість об'єкта основних засобів дорівнює нулю, то його переоцінена залишкова вартість визначається додаванням справедливої вартості цього об'єкта до його первісної (переоціненої) вартості без зміни суми зносу об'єкта. При цьому для таких об'єктів, що продовжують використовуватися, обов'язково визначається ліквідаційна вартість».

В той же час ст. 7 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» № 2658 від 12.07.2001 р. передбачено, що для проведення переоцінки основних фондів для цілей бухгалтерського обліку є обо’язковим проведення оцінки майна.

У разі проведення переоцінки без залучення професійних оцінювачів, така дооцінка в бухгалтерському обліку може бути визнана, як безпідставно відображена.

Відповідно до п. 199.4 ПКУ «платник податку за підсумками календарного року здійснює перерахунок частки використання товарів/послуг в оподатковуваних операціях виходячи з фактичних обсягів проведених протягом року оподатковуваних та неоподатковуваних операцій. У разі зняття з обліку платника податку, у тому числі за рішенням суду, перерахунок частки здійснюється виходячи з фактичних обсягів оподатковуваних та неоподатковуваних операцій, проведених з початку поточного року до дати зняття з обліку.

Перерахунок частки використання необоротних активів в оподатковуваних операціях здійснюється за результатами 12, 24 і 36 місяців їх використання».

Тобто, перерахунок частки використання необоротних активів проводиться не за підсумками календарного року, а за результатами 12,24 і 36 місяців їх використання.

Якщо об'єкт основних засобів, який одночасно використовується як в оподатковуваних так і не в оподатковуваних ПДВ операціях, придбано наприклад, в лютому 2011 року, а введено в експлуатацію в квітні (тобто, використовується з квітня) то за результатами квітня 2012 року слід робити перерахунок.

Щодо відображення такого перерахунку в обліку, то згідно роз’яснення Міністерства фінансів України, викладеного в листі від 19.05.2011 року № 31-08410-07-25/12852 коригуванню підлягає первісна вартість необоротних активів.

Людмила Тимофеєва

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: Контракти-Аудит

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»