• Посилання скопійовано

Відсутність прибутку за результатами госпдіяльності не є підставою для припинення юрособи

У зв′язку з відсутністю останнім часом прибутку за результатами господарської діяльності підприємство занепокоєне, чи очікувати ініціювання з боку податкових органів примусового припинення юридичної особи?

Чинним законодавством не передбачено такої підстави для припинення юридичної особи, як відсутність прибутку за результатами її господарської діяльності.

Відсутність прибутку в підприємства за певний період є лише недосягненням ним за цей період мети діяльності — одержання прибутку і не може бути доказом провадження діяльності, що суперечить установчим документам, або такої, що заборонена законом, виходячи з того, що діяльність не направлена на одержання прибутку.


 

Зокрема, відповідно до статті 42 Господарського кодексу України (ГК) підприємництво — це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Згідно ж зі статтею 142 ГК прибуток (доход) суб’єкта господарювання є показником фінансових результатів його господарської діяльності, що визначається шляхом зменшення суми валового доходу суб’єкта господарювання за певний період на суму валових витрат та суму амортизаційних відрахувань.

Отже, одержання прибутку це не обов’язок, а мета підприємницької діяльності.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: ДПІ у Деснянському районі м. Києва

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»