• Посилання скопійовано

Потрібно вести облік товарів в іноземній валюті, щоб на дату реалізації (визнання доходу) визначити витрати у вигляді його собівартості, виходячи з курсу НБУ на дату реалізації

Предприятие - импортер товара. Себестоимость на момент получения состоит из: 1) стоимость самого товара (курс евро на дату оформления ГТД); 2) доп. расходы перевозчика — гривна; 3) доп. расходы брокер — гривна. Согласно НКУ расходы возникают в момент начисления доходов по курсу НБУ. Получается, мы должны все время контролировать и вычленять стоимость самого товара в евро, пересчитывать его по курсу НБУ на дату продажи и потом добавлять сумму себестоимости от доп. расходов в гривнах. Но мы торговля (ОПТ) и это просто нереально. Или достаточно списывать по начальной себестоимости?

Податковим кодексом України, а саме, пп. 153.1.2 п. 153.1 ст. 153 передбачено, що витрати, здійснені (нараховані) платником податку в іноземній валюті у зв'язку з придбанням у звітному податковому періоді товарів, робіт, послуг, у встановленому порядку включаються до витрат такого звітного податкового періоду шляхом перерахування в національну валюту тієї частини їх вартості, що не була раніше оплачена, за офіційним курсом національної валюти до іноземної валюти, що діяв на дату визнання таких витрат згідно з цим розділом (тобто на дату визнання доходу).

При зазначеному підході, потрібно вести облік товарів в іноземній валюті, для того, щоб на дату реалізації (визнання доходу) визначити витрати, у вигляді його собівартості, виходячи з курсу НБУ на дату реалізації.

Думка ДПСУ з цього питання на сьогоднішній день аналогічна. У Листі від 02.06.2011 р. №10233/6/15-0416 ДПСУ зазначає, що в умовах дії Податкового кодексу України валові витрати з придбання товарів, що включаються до собівартості, в податковому обліку слід врахувати в національній валюті за офіційним курсом на дату визнання доходів від реалізації таких товарів, а у разі здійснення передоплати — на дату оплати таких товарів.

Зазначений підхід до визначення витрат, призведе до їх безпідставного заниження/завищення, оскільки у складі витрат також будуть враховуватись від'ємні курсові різниці від перерахунку заборгованості в іноземній валюті.

Для можливості застосування альтернативного методу визначення собівартості реалізованого імпортного товару (виходячи з курсу НБУ на дату придбання), рекомендую отримати індивідуальну податкову консультацію.

Галина Шулак

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Джерело: Контракти-Аудит

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Перехідні операції резидента Дія. Сіті
    ТОВ з 01.10.2024 р. отримало статус резидента Дія. Сіті і стало платником податку на прибуток на особливих умовах. ТОВ звітується щоквартально з податку на прибуток. Якщо в IV кварталі ТОВ робить виплати ФОПам на ЄП за послуги, надані в ІІІ кварталі (коли ТОВ ще було платником податку на прибуток на загальних умовах), то чи впливають суми цих виплат на податок на прибуток на особливих умовах, платником якого ТОВ вже є у IV кварталі?
    20.11.202413
  • Як розрахувати інвестиційний прибуток при зменшенні статутного капіталу, сформованого за рахунок НМА?
    Засновник (ФО) вніс до статутного капіталу право оренди нежитлового приміщення – 500000 грн (частка 100%). Вартість внеску підтверджено експертною оцінкою. Засновник приймає рішення про зменшення статутного капіталу на 250000 грн. Виплату проведено грошима. Чи має право при розрахунку інвестиційного прибутку засновник зменшувати дохід (отриманий від зменшення долі) на суму внесених нематеріальних активів, а саме право оренди нежитлового приміщення, тобто на номінальну вартість внесеного статутного капіталу?
    18.11.202430
  • Особливості виплати дивідендів нерезиденту
    Згідно з протоколом учасників підприємство повинно було сплатити дивіденди за І кввртал 2024 р. в сумі 45 153 880 грн. Дата сплати - 01.10.2024 р., курс долара НБУ - 41,2199 грн, курс біржовий - 41,33 грн. Яку суму валюти потрібно перерахувати учаснику нерезиденту? Яку суму податку на доходи нерезидентів потрібно перерахувати до бюджету?
    15.11.2024227
  • Поворотна фіндопомога працівнику: чи може неприбуткова організація її видати?
    Чи може неприбуткова організація видати поворотну безвідсоткову фінансову допомогу своєму працівнику?
    15.11.202419
  • Як представництву нерезидента подавати декларацію з прибутку від імені нерезидента?
    Некомерційне представництво нерезидента набуло статусу постійного представництва нерезидента. Нерезидент за місцезнаходженням постійного представництва зареєструвався платником податку на прибуток. Як постійному представництву подавати декларацію з податку на прибуток, включаючи фінзвітність, від імені нерезидента?
    13.11.202418