• Посилання скопійовано

Потрібно вести облік товарів в іноземній валюті, щоб на дату реалізації (визнання доходу) визначити витрати у вигляді його собівартості, виходячи з курсу НБУ на дату реалізації

Предприятие - импортер товара. Себестоимость на момент получения состоит из: 1) стоимость самого товара (курс евро на дату оформления ГТД); 2) доп. расходы перевозчика — гривна; 3) доп. расходы брокер — гривна. Согласно НКУ расходы возникают в момент начисления доходов по курсу НБУ. Получается, мы должны все время контролировать и вычленять стоимость самого товара в евро, пересчитывать его по курсу НБУ на дату продажи и потом добавлять сумму себестоимости от доп. расходов в гривнах. Но мы торговля (ОПТ) и это просто нереально. Или достаточно списывать по начальной себестоимости?

Податковим кодексом України, а саме, пп. 153.1.2 п. 153.1 ст. 153 передбачено, що витрати, здійснені (нараховані) платником податку в іноземній валюті у зв'язку з придбанням у звітному податковому періоді товарів, робіт, послуг, у встановленому порядку включаються до витрат такого звітного податкового періоду шляхом перерахування в національну валюту тієї частини їх вартості, що не була раніше оплачена, за офіційним курсом національної валюти до іноземної валюти, що діяв на дату визнання таких витрат згідно з цим розділом (тобто на дату визнання доходу).

При зазначеному підході, потрібно вести облік товарів в іноземній валюті, для того, щоб на дату реалізації (визнання доходу) визначити витрати, у вигляді його собівартості, виходячи з курсу НБУ на дату реалізації.

Думка ДПСУ з цього питання на сьогоднішній день аналогічна. У Листі від 02.06.2011 р. №10233/6/15-0416 ДПСУ зазначає, що в умовах дії Податкового кодексу України валові витрати з придбання товарів, що включаються до собівартості, в податковому обліку слід врахувати в національній валюті за офіційним курсом на дату визнання доходів від реалізації таких товарів, а у разі здійснення передоплати — на дату оплати таких товарів.

Зазначений підхід до визначення витрат, призведе до їх безпідставного заниження/завищення, оскільки у складі витрат також будуть враховуватись від'ємні курсові різниці від перерахунку заборгованості в іноземній валюті.

Для можливості застосування альтернативного методу визначення собівартості реалізованого імпортного товару (виходячи з курсу НБУ на дату придбання), рекомендую отримати індивідуальну податкову консультацію.

Галина Шулак

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: Контракти-Аудит

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Фізособа отримала дивіденди від КІК не в повному обсязі: як відобразити в декларації про доходи?
    Фізособа, контролююча особа іноземної компанії, у 2023 р. отримала дивіденди за 2023 р. не в повному обсязі. Остаточний розрахунок буде проведено у 2024 р. У 2023 р. ФО була резидентом України. Як показати суму доходу від дивідендів в декларації про майновий стан та доходи? В які строки фізособа має сплатити податок на доходи та військовий збір по такій декларації?
    22.04.202452
  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202450
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202439
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202447
  • Як виплатити дивіденди за рік, якщо вже платили за третій квартал?
    Підприємство виплатило дивіденди за третій квартал 2023 року. Як тепер виплатити дивіденди за четвертий квартал? А як виплатити дивіденди за увесь 2023 рік, без врахування дивідендів третього кварталу? Що прописати у протоколі?
    08.03.202485