• Посилання скопійовано

Додаток БД до прибуткової декларації, якщо дохід не перевищує 40 млн. грн. і не застосувують податкові різниці

Платники податку, дохід яких не перевищує 40 млн. грн. та якими прийнято рішення про незастосування коригувань фінансового результату на податкові різниці, визначені відповідними положеннями ПКУ, Додаток БД не подають

Податківці у підкатегорії 102.20.02  ЗІР відповіли, що відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які визначені відповідними положеннями ПКУ.

Згідно з абзацом восьмим п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 ПКУ для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку, за останній річний звітний період не перевищує 40 млн. грн., об’єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на всі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років та коригувань, визначених п.п. 140.4.8 п. 140.4, п.п. 140.5.16 п. 140.5, п. 140.6 ст. 140 ПКУ), визначені відповідно до положень розд. ІІІ ПКУ.

Форма Декларації затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 №897.

При цьому додаток БД до Декларації (далі – Додаток БД) подається платниками податку у разі безоплатного перерахування (передання) коштів, товарів, виконання робіт, надання послуг протягом звітного (податкового) року неприбутковим організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій, з відображенням коригування фінансового результату до оподаткування відповідно до підпунктів 140.5.9140.5.14 п. 140.5 ст. 140, п. 72 підрозд. 4 розд. ХХ «Перехідні положення», п. 69.6 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ. Зазначені різниці проводяться платниками податку з річним доходом понад 40 млн грн. та які не відмовилися від застосування податкових різниць.

Отже, платники податку, дохід яких не перевищує 40 млн. грн. та якими прийнято рішення про незастосування коригувань фінансового результату на податкові різниці, визначені відповідними положеннями ПКУ, Додаток БД не подають.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: ДПС України

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • МПЗ за землями під господарськими будівлями у 2025 році: чи потрібні додатки до декларації з податку на прибуток?
    Підприємство на загальній системі придбало в січні 2025 земельну ділянку з цільовим призначенням: 01.03 «Для ведення особистого селянського господарства». Експлікація земельних угідь: 013.00 «Землі під сільськогосподарськими та іншими господарськими будівлями і дворами». Чи потрібно подавати додатки МПЗ-3 та МПЗ до податкової декларації з податку на прибуток за 2025 рік?
    03.04.202618
  • Оподаткування безоплатної допомоги волонтеру у 2026 році: податок на прибуток та ПДВ
    Підприємство планує надати безоплатну допомогу у вигляді товарно-матеріальних цінностей фізичній особі – волонтеру, який включений до Реєстру волонтерів. Чи має право підприємство надавати безоплатну допомогу волонтеру? Які документи необхідно оформити для підтвердження такої операції? Які податкові наслідки виникають у підприємства з податку на прибуток підприємств та ПДВ?
    01.04.202630
  • Чи впливають результати дисконтування на ТЦУ-показники?
    ТОВ отримало довгострокову процентну позику від нерезидента пов'язаної особи. Обсяги діяльності та обсяги госпоперації підпадають під критерії ТЦУ. Чи вважаються результати дисконтування такої довгострокової заборгованості контрольованими операції та чи включаються для коригування фінрезультату за правилами ТЦУ?
    01.04.202632
  • Особливості відображення операцій з ОВДП у декларації з податку на прибуток
    Підприємство в одному звітному періоді придбало та продало ОВДП, отримавши дохід, але має збиток від основної діяльності. У декларації: дохід (у т.ч. від ОВДП) відображено в рядку 01, фінрезультат без ОВДП — у рядку 02, операції з ОВДП — у додатках ЦП і РІ. Який порядок заповнення декларації та чи правомірно не включати результат від ОВДП до рядка 02?
    30.03.202634
  • Довідка про подану декларацію про майновий стан і доходи: у які строки і за якою формою подавати?
    Які терміни, за якою формою ФО може отримати довідку про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або відсутність податкових зобов’язань) та за який податковий період подається така декларація, у тому числі для виїзду за кордон на постійне місце проживання?
    30.03.202645