• Посилання скопійовано

До витрат з техобслуговування належать лише витрати по заміні шин після проходження норми пробігу

Чи можна віднести на витрати списання шин, які не відповідають установленим нормам пробігу?

Як зазначено в ЄБПЗ, операції із заміни акумуляторних батарей та шин згідно з нормами експлуатаційного пробігу належать до технічного обслуговування автомобільного транспорту, і витрати, пов'язані з їх придбанням, є витратами з утримання основних засобів, які враховуються у складі:

— загальновиробничих витрат, які відносяться на собівартість виготовлених та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку, якщо транспортні засоби належать до основних засобів загальновиробничого призначення;

— адміністративних витрат, якщо транспортні засоби належать до основних засобів загальногосподарського призначення;


— витрат на збут, якщо транспортні засоби пов'язані зі збутом товарів, виконанням робіт, наданням послуг.

Операція із заміни шин, пробіг яких не відповідає нормам експлуатаційного пробігу, відноситься до операцій з ремонту (поліпшення) основних засобів, і витрати на придбання таких шин оподатковуються наступним чином:

— первісна вартість основних засобів збільшується на суму витрат, пов'язаних із ремонтом та поліпшенням об'єктів основних засобів (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція), що приводить до зростання майбутніх економічних вигод, первісно очікуваних від використання об'єктів, у сумі, що перевищує 10 відсотків сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів, що підлягають амортизації, на початок звітного податкового року з віднесенням суми поліпшення на об'єкт основного засобу, щодо якого здійснюється ремонт та поліпшення;

— сума витрат, що пов'язана з ремонтом та поліпшенням об'єктів основних засобів, у тому числі орендованих або отриманих у концесію чи створених (збудованих) концесіонером, у розмірі, що не перевищує 10 відсотків сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів на початок звітного року, відноситься платником податку до складу витрат.

А що на практиці?

Міндоходів має власний погляд на це питання. На думку контролюючого органу, до витрат з ТО належать лише витрати із заміни шин після проходження норми пробігу. Зауважимо: умови, що шини списують на витрати лише після проходження норми пробігу відповідно до Норм №488, у ПКУ немає.

Згідно з пунктами 146.11 та 146.12 ПКУ, витрати визнаються за окремими правилами. Діяти за рекомендаціями контролюючого органу і застосовувати ці норми для оподаткування «понаднормативної» заміни шин може бути вигідно лише тим підприємствам, які мають невикористаний «ремонтний 10-відсотковий ліміт». Вартість шин, які списуються не за нормативами і які потрапили до «ремонтного ліміту», все-таки буде віднесено до витрат за нормами п. 146.12 ПКУ. А ось якщо «ремонтний ліміт» вичерпано, то їх вартість буде збільшувати вартість групи 5 ОЗ — транспортні засоби — та амортизуватись у її складі (згідно із п. 146.11 ПКУ).

Отже, на думку контролюючого органу, до витрат з ТО належать лише витрати по заміні шин після проходження норми пробігу. Понаднормативні заміни шин Міндоходів пропонує: в межах 10-відсоткового ремонтного ліміту — списувати на витрати, вартість заміни понад 10-відсотковий ліміт — амортизувати у складі відповідної групи основних засобів.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • МПЗ за землями під господарськими будівлями у 2025 році: чи потрібні додатки до декларації з податку на прибуток?
    Підприємство на загальній системі придбало в січні 2025 земельну ділянку з цільовим призначенням: 01.03 «Для ведення особистого селянського господарства». Експлікація земельних угідь: 013.00 «Землі під сільськогосподарськими та іншими господарськими будівлями і дворами». Чи потрібно подавати додатки МПЗ-3 та МПЗ до податкової декларації з податку на прибуток за 2025 рік?
    03.04.202616
  • Оподаткування безоплатної допомоги волонтеру у 2026 році: податок на прибуток та ПДВ
    Підприємство планує надати безоплатну допомогу у вигляді товарно-матеріальних цінностей фізичній особі – волонтеру, який включений до Реєстру волонтерів. Чи має право підприємство надавати безоплатну допомогу волонтеру? Які документи необхідно оформити для підтвердження такої операції? Які податкові наслідки виникають у підприємства з податку на прибуток підприємств та ПДВ?
    01.04.202629
  • Чи впливають результати дисконтування на ТЦУ-показники?
    ТОВ отримало довгострокову процентну позику від нерезидента пов'язаної особи. Обсяги діяльності та обсяги госпоперації підпадають під критерії ТЦУ. Чи вважаються результати дисконтування такої довгострокової заборгованості контрольованими операції та чи включаються для коригування фінрезультату за правилами ТЦУ?
    01.04.202632
  • Особливості відображення операцій з ОВДП у декларації з податку на прибуток
    Підприємство в одному звітному періоді придбало та продало ОВДП, отримавши дохід, але має збиток від основної діяльності. У декларації: дохід (у т.ч. від ОВДП) відображено в рядку 01, фінрезультат без ОВДП — у рядку 02, операції з ОВДП — у додатках ЦП і РІ. Який порядок заповнення декларації та чи правомірно не включати результат від ОВДП до рядка 02?
    30.03.202634
  • Довідка про подану декларацію про майновий стан і доходи: у які строки і за якою формою подавати?
    Які терміни, за якою формою ФО може отримати довідку про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або відсутність податкових зобов’язань) та за який податковий період подається така декларація, у тому числі для виїзду за кордон на постійне місце проживання?
    30.03.202645