Ні, від’ємне значення, яке утворилося в результаті розрахунку об’єкта оподаткування, від провадження діяльності, що підлягає патентуванню, не враховується у складі витрат. Таке від’ємне значення відшкодовується за рахунок доходів, отриманих у майбутніх податкових періодах від такої діяльності (абзац другий п. 150.1 ст. 150 Податкового кодексу).
У Податковій декларації з податку на прибуток підприємства, форму якої затверджено наказом Мінфіну України від 28.09.2011 р. №1213 (далі — Декларація), для відображення від’ємного значення об’єкта оподаткування попереднього звітного (податкового) періоду призначено рядок А3.1 додатка ТП до Декларації. Якщо інші види діяльності, що підлягає патентуванню, не здійснюються, значення рядка А4 переноситься до рядка 08 додатка ТП. У рядку А5 зазначається вартість торгового патенту, придбаного для здійснення даного виду діяльності. У рядку А додатка ТП до Декларації відображається податок на прибуток, отриманий від здійснення діяльності, що підлягає патентуванню, зменшений на вартість торгових патентів.
Значення рядка А (за відсутності інших видів діяльності, що підлягає патентуванню) переноситься до рядка 12 додатка ТП. Цей показник є сумою податку на прибуток від діяльності, що підлягає патентуванню, зменшеною на вартість торгових патентів. Значення цього показника переноситься до рядка 12 додатка ТП до Декларації.
Отже, від’ємне значення, що утворилося в результаті розрахунку об’єкта оподаткування, відшкодовується за рахунок доходів, які будуть отримані у майбутніх податкових періодах від такої діяльності.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись