• Посилання скопійовано

Тимчасово припиняючи діяльність, слід вивести з експлуатації основні засоби та зупинити нарахування амортизації

Чи виводити з експлуатації основні засоби у разі тимчасового припинення діяльності та чи нараховується амортизація на них, якщо виведення з експлуатації основних засобів не здійснюється?

Насамперед нагадаємо, що відповідно до пп. 14.1.36 ПКУ господарська діяльність — це діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема, за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.

Що стосується нарахування амортизації на ОЗ, то відзначимо такі суттєві моменти:

1) амортизації підлягають витрати на придбання та самостійне виготовлення ОЗ для використання в господарській діяльності (п. 144.1 ПКУ);


2) нарахування амортизації здійснюється протягом строку корисного використання (експлуатації) об'єкта і призупиняється на період його виводу з експлуатації (для реконструкції, модернізації, добудови, дообладнання, консервації та інших причин);

3) нарахування амортизації окремого об'єкта припиняється починаючи з місяця, наступного за місяцем виведення з експлуатації такого об'єкта ОЗ або передачі його до складу невиробничих необоротних матеріальних активів за рішенням платника податку або суду (п. 146.15 ПКУ).

Якщо ОЗ не використовуються в господарській діяльності платника податку, то згідно з п. 144.3 ПКУ вони є невиробничими основними засобами (необоротні матеріальні активи), витрати на придбання/самостійне виготовлення та ремонт, а також реконструкцію, модернізацію або інше поліпшення яких не підлягають амортизації.

 

Саме тому у разі тимчасового припинення господарської діяльності платник податку на прибуток повинен вивести з експлуатації ОЗ та зупинити нарахування амортизації на них.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»