Базовим звітним періодом для податку на прибуток є саме квартал (пп.137.4 ПКУ). Проте норми пп.137.5 ПКУ роблять виключення і регламентують річний звітний період для
а) новостворених платників;
б) виробників сільськогосподарської продукції;
в) платників податку, у яких дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків) за попередній рік не перевищує 40 мільйонів гривень.
Тобто, якщо за 2024 рік у платника податку на прибуток дохід становив менше 40 млн грн, у 2025 році він має звітувати лише за підсумками року. Опції самостійно обрати звітний період законодавство не передбачає. Складання звітності за МСФЗ також не робить жодних виключень в частині зміни періоду звітування крім обсягу доходу за минулий звітний рік.
Норми ч.5 ст.12-1 Закону про бухоблік містять вимогу підготовки звітності за iXBRL всіх, хто веде облік за МСФЗ. Тобто незалежно від того, чи є обов’язок ведення обліку за МСФЗ для конкретного підприємства чи це було його добровільне рішення, він має готувати і подавати звітність на основі таксономії, бо норма звучить так:
"Підприємства, які для складання фінансової звітності застосовують міжнародні стандарти, складають і подають фінансову звітність та консолідовану фінансову звітність органам державної влади та іншим користувачам на їх вимогу в порядку, визначеному цим Законом, на основі таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами в єдиному електронному форматі..."
Отже:
- в розрізі податку на прибуток неможливо опціонально обрати звітний період;
- підприємства, що ведуть облік і звітують за МСФЗ, мають готувати звітність за iXBRL.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити