• Посилання скопійовано

Землі для ведення підсобного господарства: визначаємо площу для розрахунку МПЗ

У додатку МПЗ-3 до декларації з податку на прибуток зазначається уся площа земельної ділянки сільськогосподарського призначення (для ведення підсобного господарства) чи тільки частина, яку займає рілля/багаторічні насадження/сіножаті/пасовища/перелоги?

Мінімальне податкове зобов’язання — це мінімальна величина податкового зобов’язання зі сплати податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, пов’язаних із виробництвом та реалізацією власної сільгосппродукції та/або з власністю та/або користуванням (орендою, суборендою, емфітевзисом, постійним користуванням) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь, розрахована відповідно до ПКУ (див. пп. 14.1.114-2 ПКУ).

Сільськогосподарські угіддя - рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги (див. пп. 14.1.233 ПКУ, ст. 22 ЗКУ)

Водночас, несільськогосподарські угіддя — це господарські шляхи і прогони, полезахисні лісові смуги та інші захисні насадження, крім віднесених до земель лісогосподарського призначення, землі під господарськими будівлями і дворами, землі під інфраструктурою оптових ринків сільгосппродукції, землі тимчасової консервації тощо (див. пп. 14.1.123 ПКУ).

Отже, МПЗ визначаємо щодо земельних ділянок, які належить до ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ чи перелогів.

Статтею 15 Закону про Державний земельний кадастр визначено перелік відомостей про земельну ділянку, які включаються до Державного земельного кадастру, в тому числі інформація про склад угідь.

Якщо у підприємства відсутні дані щодо складу угідь, то воно може замовити Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права щодо відповідної земельної ділянки (далі Витяг). У Витязі, зокрема у розділі «Актуальна інформація про об’єкт нерухомого майна», зазначається інформація щодо складу угідь, зокрема їх вид, площа та дата державної реєстрації. В цьому ж розділі зазначається і цільове призначення, відповідно до веденої умови - для ведення підсобного господарства.

Таким чином, при заповненні додатку МПЗ до Декларації з податку на прибуток ТОВ буде орієнтуватися безпосередньо на дані щодо сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги) і саме щодо них буде зазначати площу.

 ***

Також читайте: МПЗ з землі для підсобного господарства

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»