• Посилання скопійовано

Перепідготовку робітників за кордоном відносимо до витрат за умови наявності сертифікату про освіту

У зв'язку з розширенням виробництва та придбанням підприємством нової технологічної лінії воно має направити робітників на професійну перепідготовку за кордон. Чи враховуються понесені підприємством витрати на перепідготовку робітників у складі податкових?

Відповідно до абз. 2 пп. 140.1.3 ПКУ, підприємство у складі податкових витрат має право врахувати, зокрема, витрати на професійну перепідготовку працівників робітничих професій. При цьому не встановлено, де саме — в Україні чи за кордоном — має пройти така перепідготовка. Але, на думку автора, для підтвердження права працедавця на податкові витрати такому працівникові варто пройти атестацію в Україні — щоб довести, що отримані ним знання відповідають вітчизняним вимогам отримання робітничих професій.

Також платник податку на прибуток може віднести до складу податкових витрат витрати на перепідготовку фізосіб (у тому числі працівників незалежно від професії, яку вони таким чином здобудуть) у закордонних навчальних закладах, за умови що наявність сертифіката про освіту в таких закладах є обов'язковою для виконання певних умов ведення господарської діяльності. Також такі фізичні особи мають відпрацювати на підприємстві, яке сплатило за перепідготовку, після закінчення такого навчання і отримання спеціальності (кваліфікації) не менше трьох років.


Таким чином, головною умовою для податкових витрат у цьому разі є обов'язкова наявність документа про освіту (така обов'язковість може бути визначена законодавчими чи, наприклад, галузевими нормами) і договору із зобов'язанням фізособи відпрацювати на підприємстві не менше 3-х років після закінчення навчання.

Зверніть увагу: якщо умова щодо обов'язкового відпрацювання не менше 3-х років не виконується, підприємство, згідно з четвертим абзацом пп. 140.1.3 ПКУ, зобов'язане збільшити дохід у сумі фактично понесених ним витрат на навчання або професійну підготовку, які раніше були включені до складу його податкових витрат. Унаслідок такого збільшення доходу нараховується додаткове податкове зобов'язання з податку на прибуток та пеня в розмірі 120 відсотків облікової ставки НБУ, що діяла на день виникнення податкового зобов'язання з податку на прибуток, що його мало б сплатити підприємство у встановлений строк у разі, якби воно не користувалося податковою пільгою. Пеня обчислюється відповідно до суми такого податкового зобов'язання та розраховується за кожен день недоплати, закінчуючи днем збільшення доходу.

 

Якщо всі обов'язкові вимоги виконані та зазначені витрати на перепідготовку робітників належним чином документально оформлені первинними документами, відповідно до п. 138.2 ПКУ, підприємство має право врахувати їх у податковому обліку.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»