• Посилання скопійовано

Ліквідація складського приміщення після влучання ракети

ТОВ – платник податку на прибуток, коригує фінрезультат. Ракета частково знищила складські приміщення, виникла пожежа. За результатами інвентаризації залишкову вартість приміщення списали на субрахунок 947. Чи потрібно застосовувати податкові різниці щодо залишкової вартості такого основного засобу?

У бухобліку це відображається так:

  • Дт 13 Кт 10 - списання нарахованого зносу за період використання приміщення;
  • Дт 976 Кт 10 – списання залишкової вартості складського приміщення в періоді його ліквідації (п. 29 НП(С)БО 16 «Витрати»);
  • Дт 976 Кт 65,66,20 – витрати пов’язані з ліквідацією складського приміщення;
  • Дт 411 Кт 441 – якщо була проведена дооцінка.

Для списання витрат доцільно використовувати саме субрахунок 976. Відповідно до Інструкції про застосування плану рахунків на субрахунку 976 «Списання необоротних активів» відображається залишкова вартість списаних необоротних активів та витрати, пов'язані з їх ліквідацією (розбирання, демонтаж).

Субрахунок 947 використовується для списання оборотних активів.

 

Податок на прибуток

Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ, об’єкт оподаткування податком на прибуток визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МФСЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

Тобто для підприємств, що не застосовують податкові різниці, ліквідація ОЗ буде проводитися в загальному порядку, без застосування податкових різниць.

«Високодохідникам» (обсяг доходу яких більше 40 млн грн) потрібно збільшити фінансовий результат на суму залишкової вартості окремого об’єкта основних засобів, визначеної відповідно до НС(П)БО або МСФЗ, у разі ліквідації або продажу такого об’єкта та зменшити - на суму залишкової вартості окремого об’єкта основних засобів визначеної з урахуванням положень ст. 138 ПКУ.

ПКУ не містить додаткових вимог щодо причин ліквідації, тому незалежно від причини ліквідації цю різницю застосувати потрібно.

Щодо амортизації: якщо амортизація в бухобліку відповідає амортизації в податковому обліку, то фінансовий результат не зміниться, суми коригувань будуть однаковими. Тому платник зможе скористатися витратами на списання ОЗ у повному обсязі. В іншому випадку – застосовуються податкові різниці на збільшення щодо амортизації в визначеної за правилами бухобліку та зменшення на суму амортизації визначеної за правилами податкового обліку.

В своїй ІПК податківці такий підхід застосовують і при частковій ліквідації ОЗ ІПК ДФСУ від 11.12.2017 р. №2926/6/99-99-15-02-02-15/ІПК.

Більш детально див. тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Перехідні операції резидента Дія. Сіті
    ТОВ з 01.10.2024 р. отримало статус резидента Дія. Сіті і стало платником податку на прибуток на особливих умовах. ТОВ звітується щоквартально з податку на прибуток. Якщо в IV кварталі ТОВ робить виплати ФОПам на ЄП за послуги, надані в ІІІ кварталі (коли ТОВ ще було платником податку на прибуток на загальних умовах), то чи впливають суми цих виплат на податок на прибуток на особливих умовах, платником якого ТОВ вже є у IV кварталі?
    20.11.202413
  • Як розрахувати інвестиційний прибуток при зменшенні статутного капіталу, сформованого за рахунок НМА?
    Засновник (ФО) вніс до статутного капіталу право оренди нежитлового приміщення – 500000 грн (частка 100%). Вартість внеску підтверджено експертною оцінкою. Засновник приймає рішення про зменшення статутного капіталу на 250000 грн. Виплату проведено грошима. Чи має право при розрахунку інвестиційного прибутку засновник зменшувати дохід (отриманий від зменшення долі) на суму внесених нематеріальних активів, а саме право оренди нежитлового приміщення, тобто на номінальну вартість внесеного статутного капіталу?
    18.11.202430
  • Особливості виплати дивідендів нерезиденту
    Згідно з протоколом учасників підприємство повинно було сплатити дивіденди за І кввртал 2024 р. в сумі 45 153 880 грн. Дата сплати - 01.10.2024 р., курс долара НБУ - 41,2199 грн, курс біржовий - 41,33 грн. Яку суму валюти потрібно перерахувати учаснику нерезиденту? Яку суму податку на доходи нерезидентів потрібно перерахувати до бюджету?
    15.11.2024227
  • Поворотна фіндопомога працівнику: чи може неприбуткова організація її видати?
    Чи може неприбуткова організація видати поворотну безвідсоткову фінансову допомогу своєму працівнику?
    15.11.202419
  • Як представництву нерезидента подавати декларацію з прибутку від імені нерезидента?
    Некомерційне представництво нерезидента набуло статусу постійного представництва нерезидента. Нерезидент за місцезнаходженням постійного представництва зареєструвався платником податку на прибуток. Як постійному представництву подавати декларацію з податку на прибуток, включаючи фінзвітність, від імені нерезидента?
    13.11.202418