• Посилання скопійовано

Яка дата ліквідаційного балансу і за який період подати ліквідаційну декларацію з податку на прибуток?

22.11.2023 р. ТОВ, яке не має активів і діяльності, прийняло рішення про ліквідацію. 20.01.2024 р. затверджено проміжний баланс і розрахунки. Яка дата ліквідаційного балансу? Який період обрати для ліквідаційної фінзвітності та декларації з податку на прибуток, якщо ТОВ подає звітність раз на рік?

Види балансів при ліквідації

Фінзвітність на дату прийняття рішення про ліквідацію.

Необхідність складання такої фінзвітності випливає із змісту ч. 1 і ч. 3 ст. 13 Закону про бухоблік.

В розглядуваній ситуації така фінзвітність складається на 22.11.2023 р.

Проміжний ліквідаційний баланс

Відповідно до ч. 8 ст. 111 ЦКУ ліквідаційна комісія (ліквідатор) після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду.

Проміжний ліквідаційний баланс затверджується ліквідаційною комісією (ліквідатором) юридичної особи.

Строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, не може становити менше ніж два і більше ніж шість місяців з дня оприлюднення повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи (ч. 5 ст. 105 ЦКУ). Конкретний строк визначається ліквідаційною комісією. Приміром, він може бути мінімальним – два місяці.

Під оприлюдненням мається на увазі внесення запису до держреєстру про прийняте рішення про припинення юрособи (див. тут).

Наприклад, якщо рішення до держреєстру внесене 22.11.2023 р., і ліквідаційна комісія встановила строк два місяці, то строк для пред’явлення вимог кредиторами спливає 21.01.2024 р. Тож проміжний ліквідаційний баланс можна складати починаючи з 22.01.2024 р.

Ліквідаційний баланс

Відповідно до ч. 11 ст. 111 ЦКУ після завершення розрахунків з кредиторами ліквідаційна комісія (ліквідатор) затверджує ліквідаційний баланс та забезпечує його подання до податкового органу.

На кінцеву дату ліквідаційного балансу не повинно бути активів, зобов’язань і власного капіталу (див. лист Мінфіну від 02.08.2007 р. № 31-34000-10-10/15607). Тобто, ліквідаційний баланс має бути нульовим.

В розглядуваній ситуації, оскільки у ТОВ баланс по суті нульовий, ліквідаційний баланс можна скласти на дату проміжного балансу – на 22.01.2024 р.

 

Який період обрати для ліквідаційної фінзвітності та декларації з податку на прибуток

Дивимося відповідь ДПС на питання в ЗІР (102.20.01): «Чи може платник податку подати останню (ліквідаційну) Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств  до закінчення звітного (податкового) кварталу (року), якщо дата ліквідації припадає на початок або середину такого звітного (податкового) кварталу (року), та яка фінансова звітність при цьому подається?».

ДПС відповідає, що якщо дата ліквідації припадає на початок або середину такого звітного (податкового) кварталу (року), платник податку на прибуток підприємств може подати останню (ліквідаційну) Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств до закінчення звітного (податкового) кварталу (року), але не пізніше строків встановлених п. 49.18 ст. 49 ПКУ. Додатком до такої Декларації та її невіддільною частиною є комплект річної фінансової звітності (за період з початку року по дату ліквідації), у тому числі ліквідаційний баланс.

Тобто, в розглядуваній ситуації для ліквідаційної звітності потрібно обирати річний період, хоча подавати її можна до закінчення року.

Зазначимо також, що платник податку на прибуток підприємств, який подає останню (ліквідаційну) Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств, у полі 10 «Особливі відмітки» заголовної частини такої декларації проставляє позначку «платника податку, що подає декларацію за останній податковий (звітний) рік у періоді, на який припадає дата його ліквідації».

***

Читайте також:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Фізособа отримала дивіденди від КІК не в повному обсязі: як відобразити в декларації про доходи?
    Фізособа, контролююча особа іноземної компанії, у 2023 р. отримала дивіденди за 2023 р. не в повному обсязі. Остаточний розрахунок буде проведено у 2024 р. У 2023 р. ФО була резидентом України. Як показати суму доходу від дивідендів в декларації про майновий стан та доходи? В які строки фізособа має сплатити податок на доходи та військовий збір по такій декларації?
    22.04.202455
  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202451
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202439
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202448
  • Як виплатити дивіденди за рік, якщо вже платили за третій квартал?
    Підприємство виплатило дивіденди за третій квартал 2023 року. Як тепер виплатити дивіденди за четвертий квартал? А як виплатити дивіденди за увесь 2023 рік, без врахування дивідендів третього кварталу? Що прописати у протоколі?
    08.03.202485