• Посилання скопійовано

Особливості податку на прибуток та ПДВ для іноземних компаній

Іноземна компанія хоче працювати в Україні, потрібно стати на облік в ДПС. Чи є особливості щодо оподаткування податком на прибуток та ПДВ для іноземних компаній? Чи податки так само будуть сплачуватися, як українськими компаніями?

Податок на прибуток

Відповідно до пп. 133.2.2 ПКУ, нерезиденти, які здійснюють господарську діяльність на території України через постійне представництво та/або отримують доходи із джерелом походження з України, є платниками податку на прибуток.

Господарська діяльність - діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами (пп. 14.1.36 ПКУ).

Тобто, якщо нерезидент (іноземна компанія) планує здійснювати в Україні господарську діяльність (виробляти, продавати товари, виконувати роботи, надавати послуги, з метою отримання доходу), такий нерезидент спершу має відкрити в Україні і зареєструвати постійне представництво.

Потім як нерезидент, так і окремо постійне представництво мають стати на податковий облік. Плюс до того, нерезидент має стати на облік платником податку на прибуток. Про особливості постановки на облік ми писали, приміром, тут.

Отже, платником податку на прибуток буде нерезидент, а не його постійне представництво. Причому нерезидент платник податку на прибуток визначатиме об’єкт оподаткування податком на прибуток в такому самому порядку, як і резидент платник. А також подаватиме таку саму декларацію з податку на прибуток разом з фінзвітністю (див. консультації податкової, приміром, тут, тут).

 

ПДВ

Відповідно до п. «г» пп. 14.1.139 ПКУ, постійне представництво є особою для цілей розділу V «Податок на додану вартість» ПКУ.

Платником ПДВ буде будь-яка особа (включаючи постійне представництво), яка підлягає реєстрації платником ПДВ або яка реєструється за своїм добровільним рішенням (див. пп. 1, пп. 2 п. 180.1 ПКУ).

Постійне представництво зобов’язане зареєструватися платником ПДВ, якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 гривень (без урахування ПДВ) (див. п. 181.1 ПКУ).

Таким чином, платником ПДВ реєструється в обов’язковому чи добровільному порядку постійне представництво, через яке нерезидент здійснює господарську діяльність в Україні, а не сам нерезидент.

Особливості податкового обліку ПДВ, звітності, сплати ПДВ для постійного представництва такі самі, як і для будь-якого іншого платника ПДВ, наприклад, юрособи резидента України.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202447
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202438
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202446
  • Як виплатити дивіденди за рік, якщо вже платили за третій квартал?
    Підприємство виплатило дивіденди за третій квартал 2023 року. Як тепер виплатити дивіденди за четвертий квартал? А як виплатити дивіденди за увесь 2023 рік, без врахування дивідендів третього кварталу? Що прописати у протоколі?
    08.03.202485
  • Насіння кукурудзи власного виробництва надано клієнту безкоштовно: нюанси оподаткування
    Підприємство – виробник планує надати вирощене насіння кукурудзи клієнту безкоштовно як рекламний продукт для подальшої співпраці. Який порядок оподаткування даної операції ПДВ та податком на прибуток?
    04.03.202433