• Посилання скопійовано

Кому потрібно коригувати фінрезультат на різницю, визначену пп. 140.2 ПКУ?

ТОВ – річний платник податку на прибуток, не коригує фінрезультат. Має непогашений кредит від нерезидента та нараховані % за кредитом. Нарахування відсотків припинено з жовтня 2020 року. В даний час немає можливості розрахуватися з нерезидентом, оскільки його діяльність призупинено. Чи підпадає заборгованість за кредитом та % під «тонку капіталізацію» враховуючи те, що відсотки не нараховуються?

Законами №466-IX та №1117-IX змінено правила «тонкої капіталізації» процентів у 2021 році, що передбачена пп. 140.2 ПКУ.

Однією з змін є уточнення, що коригуванню підлягатимуть не лише проценти, які увійшли до складу витрат поточного періоду, а й капіталізовані проценти після введення в експлуатацію кваліфікаційного активу. 

Інша зміна полягає в тому, що коригуванню підлягатимуть нараховані проценти за борговими зобов’язаннями, отриманими не тільки від пов’язаних осіб – нерезидентів, а за зобов’язаннями від всіх нерезидентів, якщо сума боргових зобов’язань перевищує власний капітал в 3,5 рази. 

До суми нарахованих процентів включаються суми капіталізованих процентів у вигляді частки амортизаційних відрахувань після введення необоротного активу в експлуатацію. Наприклад, якщо в загальній вартості необоротного активу частка процентів становить 20%, то відповідно 20% від амортизації будуть включатися до складу процентів з метою визначення податкових різниць.

Податкова різниця, яка збільшує фінансові результати, – це сума перевищення нарахованих (в тому числі частки капіталізованих) процентів на 30% суми, яка визначена по вищенаведеній формулі.

Пункт 140.3 ПКУ не зазнав жодних змін. Це означає, що в майбутніх звітних періодах платник податку матиме право на включення до витрат раніше виключених процентів. Так, проценти, які підлягали виключенню з витрат щорічно амортизуються на 5%. У разі, коли в наступних звітних періодах порівнюючи амортизовані проценти з 30% сумою обмеження, суми таких процентів будуть вищі, то платник податків матиме право збільшення фінансового результату (включення їх до витрат) на суму такого перевищення.

Проте все це стосується лише тих платників продатку на прибуток, які коригують фінрезультат.

Ті платники, які не коригують фінрезультат та застосовують річний звітний період щодо податку на прибуток, не здійснюють «тонку капіталізацію» процентів.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Перехідні операції резидента Дія. Сіті
    ТОВ з 01.10.2024 р. отримало статус резидента Дія. Сіті і стало платником податку на прибуток на особливих умовах. ТОВ звітується щоквартально з податку на прибуток. Якщо в IV кварталі ТОВ робить виплати ФОПам на ЄП за послуги, надані в ІІІ кварталі (коли ТОВ ще було платником податку на прибуток на загальних умовах), то чи впливають суми цих виплат на податок на прибуток на особливих умовах, платником якого ТОВ вже є у IV кварталі?
    20.11.202413
  • Як розрахувати інвестиційний прибуток при зменшенні статутного капіталу, сформованого за рахунок НМА?
    Засновник (ФО) вніс до статутного капіталу право оренди нежитлового приміщення – 500000 грн (частка 100%). Вартість внеску підтверджено експертною оцінкою. Засновник приймає рішення про зменшення статутного капіталу на 250000 грн. Виплату проведено грошима. Чи має право при розрахунку інвестиційного прибутку засновник зменшувати дохід (отриманий від зменшення долі) на суму внесених нематеріальних активів, а саме право оренди нежитлового приміщення, тобто на номінальну вартість внесеного статутного капіталу?
    18.11.202430
  • Особливості виплати дивідендів нерезиденту
    Згідно з протоколом учасників підприємство повинно було сплатити дивіденди за І кввртал 2024 р. в сумі 45 153 880 грн. Дата сплати - 01.10.2024 р., курс долара НБУ - 41,2199 грн, курс біржовий - 41,33 грн. Яку суму валюти потрібно перерахувати учаснику нерезиденту? Яку суму податку на доходи нерезидентів потрібно перерахувати до бюджету?
    15.11.2024228
  • Поворотна фіндопомога працівнику: чи може неприбуткова організація її видати?
    Чи може неприбуткова організація видати поворотну безвідсоткову фінансову допомогу своєму працівнику?
    15.11.202419
  • Як представництву нерезидента подавати декларацію з прибутку від імені нерезидента?
    Некомерційне представництво нерезидента набуло статусу постійного представництва нерезидента. Нерезидент за місцезнаходженням постійного представництва зареєструвався платником податку на прибуток. Як постійному представництву подавати декларацію з податку на прибуток, включаючи фінзвітність, від імені нерезидента?
    13.11.202418