Ні, якщо за даними бухгалтерського обліку збиток, то підстав для виплати дивідендів немає. Тому що дивіденди – це виплата з чистого прибутку. А якщо немає прибутку, то і не може бути виплати з такого прибутку, якого немає.
Бухгалтерський прибуток – це джерело, за рахунок якого виплачують дивіденди. А прибуток за даними податкового обліку – це умовна величина, яка використовується виключно для податкових цілей розрахунку податку на прибуток.
Даємо нижче посилання на нормативні документи, де про це сказано:
- Виплата дивідендів здійснюється за рахунок чистого прибутку товариства (ч. 1 ст. 26 Закону про ТОВ).
- Корпоративні права – це права учасника на отримання в тому числі певної частки прибутку (ч. 1 ст. 167 ГКУ).
- Дивіденди - частина чистого прибутку, розподілена між учасниками (власниками) відповідно до частки їх участі у власному капіталі підприємства (п. 4 П(С)БО 15).
- Дивіденди - платіж, що здійснюється юридичною особою, в тому числі емітентом корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів чи інших цінних паперів, на користь власника таких корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів та інших цінних паперів, що засвідчують право власності інвестора на частку (пай) у майні (активах) емітента, у зв’язку з розподілом частини його прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку (пп. 14.1.49 ПКУ).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити