Головна Усі консультації Оподаткування Податок на прибуток

Чи можна виплатити дивіденди, якщо за даними бухобліку є збиток?

ТОВ за результатами 2020 року отримало збиток за бухобліком, але за податковим обліком вийшов прибуток внаслідок рахування різниць, тому сплачено податок на прибуток. Чи можливо нарахувати та виплатити дивіденди за результатами 2020 року?

Ні, якщо за даними бухгалтерського обліку збиток, то підстав для виплати дивідендів немає. Тому що дивіденди – це виплата з чистого прибутку. А якщо немає прибутку, то і не може бути виплати з такого прибутку, якого немає.

Бухгалтерський прибуток – це джерело, за рахунок якого виплачують дивіденди. А прибуток за даними податкового обліку – це умовна величина, яка використовується виключно для податкових цілей розрахунку податку на прибуток.

Даємо нижче посилання на нормативні документи, де про це сказано:

  • Виплата дивідендів здійснюється за рахунок чистого прибутку товариства (ч. 1 ст. 26 Закону про ТОВ).
  • Корпоративні права – це права учасника на отримання в тому числі певної частки прибутку (ч. 1 ст. 167 ГКУ).
  • Дивіденди - частина чистого прибутку, розподілена між учасниками (власниками) відповідно до частки їх участі у власному капіталі підприємства (п. 4 П(С)БО 15).
  • Дивіденди - платіж, що здійснюється юридичною особою, в тому числі емітентом корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів чи інших цінних паперів, на користь власника таких корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів та інших цінних паперів, що засвідчують право власності інвестора на частку (пай) у майні (активах) емітента, у зв’язку з розподілом частини його прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку (пп. 14.1.49 ПКУ).

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
Дивіденди , Податок на прибуток , Облік

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі